Najčítanejšie Zaujímavosti 

Kde sa podeli pekní muži? Všimli ste si, ako sa zmenil ideál mužskej krásy? Mladíci, ktorí sú teraz považovaní za idoly, sa starším ženám vôbec nepáčia.

Prerastené bábätká. Tuleni. Zženštelí chlapčekovia. Tak označujú ženy nad päťdesiat rokov súčasných mladých mužov. Všimli ste si, ako sa zmenil ideál mužskej krásy? Mladíci, ktorí sú teraz považovaní za idoly, sa starším ženám vôbec nepáčia.

 

Keď sa povie pekný muž, zrelým ženám sa obyčajne vybavia mená: Sean Connery, Robert Redford, Marlon Brando… Každá dáma si určite dosadí svoj vlastný idol. Čo majú spoločné? Vyzerajú ako muži. teda ako chlapi. Nemajú vlasy načesané do nagelovaných kohútov, neholia si hrudník a radšej ani nevedieť, čo všetko ďalšie, nenosia ružové tričká, ako chlapi vyzerali vždy, či mali tridsať, štyridsať, päťdesiat, šesťdesiat..

Dnešný ideál mužskej krásy je presne opačný. Chlapci, ktorí sa uplatňujú v mužskom svetovom modelingu sú bledí a vychudnutí. Mladíci, ktorí teraz fičia na hudbe, často pripomínajú dievčatá. Človek si ani nevie predstaviť, že by napríklad liezli po stromoch, sedeli v krčme pri pive, alebo niečo v dielni opravovali. Tu je rozhovor zachytený medzi generáciami:

„Preboha, kto to je?“ pýta sa babička osemnásťročnej vnučky, ktorá si na tablete prezerá fotografiu mladíka.

„Jozef Utekal. Krásny, že?“

„Kto? Veď ten chlapec vyzerá ako dievča. Také veľké pery a zasnený výraz,“ čuduje sa babička.

„To je chlapec, ktorý vyhral Elite Model Look, najprestížnejšiu súťaž v modelingu. Teraz reprezentuje svoju krajinu vo svete a v móde je veľmi žiadaný. Veď je krásny,“ vysvetľuje vnučka.

„Tak tomu nerozumiem. Za našich čias bol za krásneho považovaný chlap, ktorý vyzeral ako chlap,“ hovorí babička.

Pani Anna zo Žiliny spomína: Ako dievča sme s mamou a jej kamarátkami často chodili na kúpalisko. Vždy si prezerali chlapov a hovorili:  „Ten je pekne chlpatý, pozri sa na ten zarastený hrudník.“ Hustý porast bol považovaný za znak mužnosti. Dnes sa chlapci holia, takže vyzerajú ako tuleni. Keď ich pozorujem s ich kamarátkami, pripadajú mi všetci rovnakí. Vyholené hlavy, oholené nohy, ruky, nič na hrudi.“ A jej priateľka dodáva: „Hovorím, prerastené bábätká!“

Bledí a chudí neduživci

Ešte nikdy predtým sa tak nedarilo byznisu s oblečením, parfumami a kozmetikou pre mužov. Takže stúpa aj dopyt po mužských modeloch. Presnejšie po chlapcoch, ktorí s predchádzajúcim poňatím mužskej krásy nemajú nič spoločné. Mužský model dnes určite neznamená to isté, ako svalnatý chlapík s mužnou tvárou.

„Žiadaní sú chlapci s chlapčenskou postavou, ani úplne štíhli, ani s vypracovanými svalmi.  Typovo by zodpovedali štýlu, ktorému sa hovorí street boys,“ upresňuje odborník  z modelingovej agentúry. Dnes sa presadia mnohí chlapci aj vďaka tomu, že sú veľmi potetovaní. Ich telá sú vlastne veľkými umeleckými dielami. Iní úspešní modelovia majú napríklad odstávajúce uši, výrazné pery, alebo sú extrémne bledí. Za našich čias by sa povedalo neduživí. Teraz však platí, že uchytí sa ten, ktorý je niečim zvláštny. Staršie ženy by povedali, že skôr škaredý. Ale to je samozrejme vec názoru.

Návrat k poriadnym chlapom

Keď sa povie, že niekto je krásny, alebo škaredý, je to vždy subjektívny názor. Často však podliehame zažitým klišé. Jedna britská firma si robila prieskum a zisťovala, čo považujú za muži a ženy  za  ideál mužskej krásy. Z prieskumu vyplynulo, že muži si myslia, že ženám sa páčia muži ako Justin Bieber. Ak niekto nevie, koho si pod tým menom predstaviť, tak je to popová hviezda, skrátka „hezoun“. Ďalej si myslia, že ideálny muž by mal mať ruky ako herec Hugh Jackman. Jednoducho svalnatý, typovo takmer kulturista. No a k tomu by si predstavovali vyšportované nohy futbalistu Cristiana Ronalda.

Čo uvádzali ženy? Páči sa im britský princ Harry, lebo má vraj nezbedný úsmev. Áno, ten obyčajný chlapec z hrdzavými vlasmi.  Dôležité je, aby mal chlap zmysel pre humor a bol im oporou. To je dôležitejšie, ako mať načesaného kohútika na hlave a potetované ruky. Obľúbená americká blogerka Mackenzie Pearson tomu všetkému nasadila korunu, keď popísala úplne nový trend vo vnímaní mužskej krásy.“Muži si síce myslia niečo iné, ale dnešné mladé dievčatá začínajú mužov pomaly vnímať podobne ako ich matky a babičky. Do kurzu sa pomaly, ale isto dostávajú takzvaní obyčajní chlapci od susedov. Teda muži, ktorí síce občas cvičia, ale nie je im jedno ako vyzerajú a súčasne cez víkendy posedávajú v kluboch, či pri pive. Takže ak sa vaše vnučky budú zasnene pozerať na veľmi chudých mladíkov v divnom oblečení, nezúfajte a nedivte sa. Menia sa nielen módne trendy, ale aj ideály krásy. Pokojne sa môže stať, že o niekoľko rokov vám vnučky privedú domov chlpatých svalnatých mladíkov, ktorí budú vyzerať ako Jean Paul Belmondo.

Zdroj www.i60.cz

Foto Pixabay, Depositphotos, com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články