Najčítanejšie Vaše príbehy 

Je tu nová generácia 60 plus! Staroba sa odkladá, hovorí Renáta!

„Počkaj, musím sa pozrieť do kalendára,“ to je jej obľúbená veta. Bez neho by už Renáta  nemohla koordinovať množstvo stretnutí, bohatý každodenný program. V pondelok fittnes, v utorok spevácky zbor, streda prechádzky, štvrtok babinec, filharmónia, múzeum, divadlo, cykloturistika… zoznam aktivít je nekonečný.

„Život je úžasný,“ hovorí Renáta. Očný tieň musí ladiť s oblečením, biela košeľa je základ jej šatníka. Vlasy vždy upravené, teraz trochu kratšie. Je toto seniorka, alebo stará žena?

Pred niekoľkými desaťročiami sa 50 – ročný človek už považoval za starého, život sa už ako keby končil. Dnes sú ešte 70 roční plní elánu, fyzicky aj psychicky fit, aktívni ako mladí ľudia.  Majú radosť z toho, že dokážu držať krok nielen s deťmi, ale aj s vnúčatami. Baví ich cestovanie, šport, majú tie najrôznejšie záujmy a mnohým nechýbajú ani bláznivé nápady a dokonca ich aj realizujú. Zaujímajú sa o módu, kozmetiku a nechýbajú ani na spoločenských stretnutiach.

Trhové hospodárstvo uznáva len mladých, ale staršia generácia je špeciálna cieľová skupina. Je to nová generácia, ktorá má v spoločnosti svoje dôležité miesto, lebo spája svoje aktivity so skúsenosťami, životnou silou a nie je o nič horšia ako mladšia generácia.

Dočkali sme sa doby, keď aj kozmetickí výrobcovia začínajú inzerovať s Pro Age“ namiesto „Anti Age“. Prvé vrásky sa nemusia zakrývať, vyzerajú dobré a sú dokonca atraktívne!

Vaša Renáta

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články