Farby ovplyvňujú našu náladu

Farby ovplyvňujú našu náladu a dokážu zmeniť naše pocity. Pri zariaďovaní bytu preto musíme porozmýšľať, ako chceme, aby sme sa my a naši blízki v byte cítili. Napríklad taká červená je totiž farbou dvoch tvárí. Na jednej strane je vzrušujúca a dobrodružná, na strane druhej však môže vyvolávať stres a nervozitu. Aj keď je to teda atraktívna farba, narábať s ňou by ste mali mimoriadne opatrne.

Medzi upokojujúce farby patrí modrá a zelená. Zelená je spätá s prírodou a podporuje kreativitu. Modrá je naopak symbolom oblohy a vzduchu. Je farbou intelektu a predstavuje kľud a uvoľnenosť. Tieto farby sú teda ideálne, ak chcete v obývačke vytvoriť pocit pokoja. Pozor si však dávajte na jednotlivé odtiene. Tmavšie a sýtejšie farby totiž pôsobia agresívnejšie.

Najtajomnejšou farbou je fialová.

Je osobitá, náročná a čím tmavšia, tým viac pôsobí na naše zmysly. Využijete ju vtedy, ak budete chcieť, aby interiér pôsobil magicky a záhadne.

Naopak ružová je farba nežná, oddaná a jemná. Na ľudí pôsobí krehko a čisto. Často sa hovorí, že v každom interiéri by malo byť niečo hnedé. Je to preto, lebo práve hnedá farba z vášho bytu vytvára skutočný domov. Spája sa so zemou, predstavuje istotu a dôveryhodnosť. Do vášho domova teda prinesie pocit zázemia a rodiny, to povestné teplo domova.

 

Ak ste veľmi optimistický človek, určite vás vždy poteší žltá farba. Je veľmi veselá a pôsobí povzbudzujúco. Jej príbuznou je oranžová, ktorá je z hľadiska psychológie farieb pre náš domov priam dokonalá. Oranžová podnecuje kreativitu, je veselá, hravá, no zároveň stabilná a teplá – presne to, čo harmonickému domovu nesmie chýbať. Všimli ste si však, že veľmi veľa reštaurácii je ladených práve do oranžova? Okrem iného totiž podporuje aj chuť do jedla.

Foto Pinterest.com

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články