Najčítanejšie Vaše príbehy 

Elegantná žena so šedivými vlasmi. Má na sebe čierny kostým, perlový náhrdelník a užíva si život

V ruke drží neodmysliteľný pohár šampanského. Vraj nervózne ženy by ho mali piť každý deň, ale Mária vôbec nie je nervózna. Jednoducho pohár denne si dopraje a rada si vychutná aj dve – tri cigaretky denne. Na peknú kabelku si tiež vždy potrpela, o slušivom účese ani nehovorím. Vždy musí podčiarknuť jej jemné črty tváre. Na prste sa jej blysol zásnubný prsteň, ktorý jej pred štyridsiatimi rokmi daroval jej manžel.

Je vždy elegantná a užíva si život plnými dúškami. Cestovala po svete, spoznávala nové kultúry, ochutnávala exotické jedlá, navštevovala múzeá a galérie, tancovala na párty, smiala sa s priateľmi, milovala svoju rodinu. Bola šťastná a spokojná.

 

Teraz sedí v kaviarni a pije svoje obľúbené šampanské. Pozoruje ľudí, ktorí chodili okolo nej. Videla mladé dievčatá s farebnými vlasy, ktoré sa bavili o móde a chlapcoch. Videla starších mužov s plešinami, ktorí sa sťažovali na politiku a zdravie. Videla deti, ktoré sa hrali s balónmi a cukríkmi. Videla život v jeho rôznorodosti a kráse.

Usmiala sa a pomyslela si: „Som elegantná žena so šedivými vlasmi, ale ešte stále mám čo ponúknuť svetu. Ešte stále mám svoje sny a túžby. Ešte stále mám svoju lásku a vášeň. Ešte stále som živá a mladá duchom.“

A tak si vychutnala svoje šampanské a pokračovala vo svojom dni plnom radosti a dobrodružstva.

Text Mária K.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články