Aktuálne Dobré rady 

Čistenie ciev bez liekov

Neobjavíme Ameriku keď povieme, že čisté cievy sú kľúčom k dobrému zdraviu celého organizmu. Vieme, že cez cievy sa zásobujú kyslíkom všetky bunky a tkanivá nášho tela. To znamená, že ak sú na cievach aterosklerotické nánosy, môžu sa zablokovať a spôsobiť tak vážne choroby. Aby sme ich dobre vyčistili, nemusíme hneď užívať farmaceutické prípravky. Všetko, čo potrebujeme na čistenie ciev má určite každý v kuchyni. Prípravky sú bezkonkurenčné a veľmi jednoduché.

Vezmite štyri strúčiky cesnaku a očistite ich. Ďalej potrebujete štyri zrelé, citróny najlepšie v bio kvalite, lebo spotrebujeme aj šupku. Starostlivo ich umyjeme a spolu s cesnakom celé, aj so šupou dobre rozmixujeme, kým nevznikne homogénna suspenzia. Túto zmes vložte do trojlitrovej nádoby a zalejte teplou vodou. Zatvorte a na tri dni odložte na tmavé miesto. Každý deň obsah premiešajte.  Potom preceďte, najlepšie cez gázu do nádoby so vzduchotesným uzáverom a odložte do chladničky. Užívajte trikrát denne 1,5 dcl  (pol pohára) 20 minút pred jedlom. Odporúčaná doba trvania takejto očistnej kúry je asi 40 dní.

Upozornenie: Dôležité je pripraviť si každých 6 – 7 dní novú zmes, lebo ju nie je možné uchovať dlhšie čerstvú.

Na elasticitu ciev si zase pripravte dva zrelé umyté citróny, nakrájajte aj sú šupou na menšie kúsky a pomeľte na mäsovom mlynčeku. Do tejto kaše pridajte 2 lyžice pravého, kvalitného medu. Odložte do sklenenej nádoby na tmavé miesto a pred každým jedlom užívajte 2 – 3 lyžičky.

Veríme, že tieto jednoduché ľudové liečivá vám pomôžu predchádzať mnohým chorobám. Mimochodom, preventívne čistenie ciev je užitočné nielen pre starších ľudí, ale pre každého, kto dbá o svoje zdravie.

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články