Aktuálne Moje bývanie 

Čaká vás maľovanie, rekonštrukcia bytu a radi by ste niečo zmenili?

 Ak vás však už nič nenapadá, jeden tip by sme pre vás mali – kameň.

Kamenný obklad je skvelý rovnako do rodinného domu, ako aj do bežného panelákového bytu. Predstavte si napríklad, že časť jednej steny vo svojej spálni máte obloženú práve takýmto svetlejším kamenným obkladom. Atraktívna predstava, no nie? Hodí sa však aj do obývačky, kuchyne, či jedálenského priestoru. V byte by ste to však s kameňom preháňať nemali, aby ste totiž nedosiahli gýčovitý efekt, respektíve obložením celých stien by sa z interiéru mohla vytratiť ľahkosť a vzdušnosť.

 

Dne s používa väčšinou kameň umelý. Nie je to však umelohmotný výrobok. Je to prakticky normálny kameň, akurát nejde o jeden kus vyťažený priamo z kameňolomu, ale o akýsi kamenný výrobok, dokonca až z deväťdesiatich percent prírodný, ktorý má dve skvelé výhody: je podstatne lacnejší ako kameň prírodný a aj podstatne ľahší. Preto nezaťaží ani vašu peňaženku, ani vaše steny.

 

Ideálna vlastnosť kamenného obkladu v byte je tá, že sa dá kombinovať nielen s modernými líniami nábytku, ale vynikne takisto pri zariadení staršom. Využijete ho aj  v predsieni, lebo je odolný voči mechanickému poškodeniu.

Foto Decor and Design

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články