Aktuálne Dobré rady 

Bujará zábava a celebritná smotánka. To je Malibu v plameňoch

Príbeh o štyroch celebritných súrodencoch, ktorí sa chystajú na každoročný večierok. Každý z nich má svoje starosti, trápenia, ale aj tajomstvá… a keď dôjde k samotnému večierku, akoby ste na ňom boli. Akoby vás tam pozvali a vy si to teraz užívate.
Malibu v plameňoch.

O čom je príbeh Malibu v plameňoch?

Malibu, august 1983.
Deň, keď Nina Rivová usporadúva každoročný večierok na rozlúčku s letom. Každý sa chce dostať do blízkosti štyroch slávnych súrodencov: Niny, talentovanej surfistky a supermodelky, Jaya, šampióna v surfovaní, Huda, slávneho fotografa, a ich milovanej sestričky Kit. Všetci štyria fascinujú celé Malibu a dokonca aj zvyšok sveta – najmä ako potomkovia legendárneho speváka Micka Rivu.

Jediný, kto sa na párty roka neteší, je sama Nina, ktorá nikdy netúžila byť v centre pozornosti a ktorú práve verejne opustil manžel, profesionálny tenista. A možno ešte Hud – ten sa konečne chystá priznať k niečomu dôležitému bratovi, s ktorým sú od narodenia nerozluční. Jay však odpočítava minúty do súmraku, lebo dievčina, na ktorú nemôže prestať myslieť, sľúbila, že príde. A dokonca i najmladšia Kit má svoje tajomstvá – vrátane hosťa, ktorého pozvala a nikomu o ňom nepovedala.

Okolo polnoci sa párty úplne vymkne spod kontroly a ráno pohltia honosné sídlo Rivovcov plamene. Ale kým v skorých ranných hodinách vzbĺkne prvá iskra, hudba bude vyhrávať, alkohol potečie prúdom a city a tajomstvá, ktoré formujú túto generáciu slávnej rodiny, postupne vyplávajú na povrch.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

 

Malibu v plameňoch je napohľad len ďalší príbeh o celebritách, párty, surferoch, sláve…ale omyl! Autorka je výnimočná najmä štýlom, akým to všetko podáva. Všetky tie vzťahy, radosti a starosti, úspechy i neúspechy, podrazy, slávu, celebritné pozlátko, závislosti, sex…všetko opisuje jedinečným spôsobom, ktorý si zamilujete. Podľahnete mu, budete to prežívať, cítiť. Reid oživuje postavy na stránkach knihy – a to nie je klišé. Dáva im rozmer, niektoré milujete, iné nenávidíte, no i tie akoby ste chápali…

Stačí iskrička na suchom púštnom dreve a hneď je tu divoký požiar so sýtooranžovými a červenými plameňmi. Pohlcuje krajinu a vydychuje hustý čierny dym, ktorý zastrie oblohu a v širokom okolí zatieni slnko. Popol sa znáša k zemi ako sneh.
Prirodzené prostredie zveri – kry, kroviny a stromy – aj ľudské obydlia – chatky, panské sídla, bungalovy, ranče, vinohrady a farmy – zmiznú v oblaku dymu a zostane po nich iba krajina spálená na uhoľ.
Ale v tomto kolobehu krajina znovu omladne, čoskoro je pripravená, aby na nej vyrástlo niečo nové.
Skaza. A obnova, ktorá povstáva z popola. To je príbeh ohňa.

Milan Buno, knižný publicista

 

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články