Najčítanejšie Vaše príbehy 

Bez priateľky? V žiadnom prípade! Toto je golfová dámska jazda. Zakladateľkou a kapitánkou je známa „princezná Arabela“

Priateľstvo je puto, ktoré posilňuje našu vzájomnú náklonnosť. Priateľstvo je lano, ktoré drží, keď sú všetky laná roztrhané. Skupinu som založila v roku 2015 a volá sa: Gaudi Golf Genius. Stretávame sa cez víkendy, ale golf chodíme hrať aj do zahraničia. Poznáte šport, ktorý nepozná žiadny handicap? Nie je dôležité koľko máte rokov, akú máte postavu, jednoducho dôležité je len jedno a to CHCIEŤ. Kto ešte nepočul o golfe vôbec nič, tak podstata je dostať loptičku z odpaliska do jamky a vyhráva ten, kto to dokáže s najmenším počtom úderov.

Každý začal s golfom z iného dôvodu. Medzi také najviac spomínané môžeme zaradiť zdravie. Mnoho ľudí vďaka zdravotným dôvodom prestali športovať, alebo dokonca ani nezačali. Chôdza po golfovom ihrisku zaťažuje naše telo rovnomerne. Počas hodín na ihrisku môžete prejsť aj viac ako 7 kilometrov. Za každú polhodinu hry dokonca spálite viac ako 150 kcal.

Príroda na golfových ihriskách vám často môže vyraziť dych, pretože nič nemôže byť krajšie ako všade prítomna upokojujúca zelena farba, krásne trávniky, stromy či jazierka. V tomto nádhernom prostredí môžete tráviť čas s kamarátmi či rodinou. Chcete robiť šport so svojimi vnúčatami? Žiadny problém. Plnohodnotne si zahráte všetci bez akéhokoľvek obmedzenia.

Sme vo veku, kedy sa už naše deti osamostatnili. Sme babky vo veku od 60 do 80 rokov a veru si život stále užívame.

Sme veľmi súťaživé a po hre ideme spoločne ešte do sauny, do bazénu, na masáže a potom nás už čaká odmena. Výborný zákusok, káva a dobré vínko. Veľmi sa pritom nasmejeme a sme spokojné.

Text a foto Jana Pulm

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články