Aktuálne Pre zábavu 

Aký bude marec z pohľadu astrológie?

Práve pri písaní marcových horoskopoch som si silnejšie ako inokedy uvedomila, aké sú dôležité cnosti, alebo ak chcete – dobré vlastnosti – jednotlivých znamení. Slovo dobré je pre mňa trochu zavádzajúcim slovom, pretože čo je dobré pre teba, nemusí byť pre neho či pre ňu. Páči sa mi v súvislostí so znameniami zverokruhu slovíčko cnosť. Cnosti jednotlivých znamení. Znie to vznešene a ony sú naozaj vznešené. Predstavte si, že by sme každý z nás žili len cnosti jednotlivých znamení, alebo aspoň väčšinu cností každého znamenia. Nepotrebovali by sme potom lekára, terapeuta, liečiteľa, maséra, astrológa, žiadneho poradcu, žili by sme SPRÁVNE. Dá sa to? Dá! Dá sa žiť svoj život vedome a bdelo. Tak poďme do toho hneď od začiatku zverokruhu, aby sme na jeho konci dozreli do svojej múdrosti.

Predpokladám, že každá z nás pozná svoje slnečné znamenie. Je to náš dar a naša cesta. Okrem svojho znamenia máme však v sebe všetkých dvanásť znamení s ich cnosťami i neresťami a v určitej oblasti života sa viac môžeme prejavovať vlastnosťami iného znamenia. Preto je dobré poznať aspoň základné cnosti i neresti všetkých znamení a podľa nich vedieť, kde sa práve nachádzame a čo môžeme v sebe „kultivovať“. Začína jar, poďme teda kultivovať svoje chrámy sami v sebe.

Marcový nov je v Rybách 6.3. a v hre je Luna i Neptún. Väčšia citlivosť, väčšia možnosť vnímať situácie zahmlene, možno trochu naivne, ale tiež väčšia príležitosť citlivo a vnímavo sa správať k sebe. Tento deň má tohto roku aj veľmi dobré načasovanie so začiatkom tradičného čtyridsaťdenného predveľkonočného pôstu. Cítite, dámu, tú príležitosť? V čase novu je totiž vhodné niečo nové začať a ten marcový nám núka rovno pod nos a s obrovskou silou našich tradícií pôstne dni. Samozrejme, každá môže ísť do pôstu podľa svojich daností, možností a vnútorného nastavenia. Určite je však vynikajúce nasadnúť na túto vlnu v rámci jari, jarnej očisty tela, odľahčenia jednotlivých orgánov v tele… a s chuťou nabrať nový dych.

Skúsme sa pred novom 6. marca na chvíľu zastaviť, stíšiť a rozhodnúť sa, čo obetujeme svojmu pôstu. Dokážeme sa napríklad vzdať na štyridsať dní mäsa? Čokolády? Kávy? Chleba? Všetkých sladkostí? Zlých myšlienok? Hádok? Dokážeme sa vzdať len na štyridsať dní čohokoľvek, čo patrí k nerestiam života?  Len na štyridsať dní. Čo je to oproti všetkým dňom, ktoré žijeme? Štyridsať dní bez nejakej svojej neresti. Máme na výber, tohtoročný marcový nov nám však praje a podporuje nás v sile dodržať to, čo si zaumienime.

Na druhej strane marcový nov nám otvára dvere aj do intuície. Každý ju máme, len každý z nás ju inak „počuje“. Môžu sa objaviť živé sny. Môžu sa objaviť veľmi živé sny s predtuchami. Uvedomme si, že čokoľvek sa nám sníva, v každom príbehu, bytosti v sne sme my a naše vnútro. Cez snové situácie nazeráme do seba, nie do vonkajšieho sveta. V prípade, že príde strach z takéhoto sna, modlitba to istí.

Spln 21.3. vo Váhach naznačuje, že pôjde o vzťahy a harmóniu v nich. Keď tak pozerám na rozbory horoskopov, ktoré robievam, vždy ide o vzťahy. O vzťah k partnerovi a iným ľuďom, o vzťah k sebe i celému svetu. V tomto živote hráme o kvalitné vzťahy a marcový spln nám dáva príležitosť práve v tejto oblasti sa posunúť o level vyššie. Milé dámy, ako dôverujete svojim partnerom? Prijímate ich so silnými i slabými stránkami? Viete sa v ich bezpečnom náručí rozliať? Čo vám v tom bráni? Pozor, čo odpoviete. Nejde totiž o mužov, ale o vás, o vašu dôveru k nim, o vašu schopnosť prijímať život. Ak ukážete teraz prstom na partnera, otca, šéfa, priateľa, brata… že on je taký, či lekvárový, uvedomte si, že ďalšie tri prsty ukazujú na vás. Čo vidíte v nich, to máte v sebe. Keďže marcový spln nám nahráva do vyrovnaných vzťahov, vnesme do tých svojich veľa pochopenia, prijatia a pohody.

Ak chcete povedať, dámy, že tie vaše sú komplikované, stíšte sa a poďte znovu do pochopenia, prijatia a pohody… alebo svoje pocity zo svojich vzťahov choďte predýchať na čerstvý jarný vzduch.

Ak tieto slová čítajú aj muži, prosím, vy si uvedomte, akou oporou a bezpečným prístavom viete byť pre svoje ženy. Do akej miery ste silným mužom, ktorý vie rozhodnúť, vyriešiť, zariadiť a dať žene i deťom bezpečné hranice. V takejto záhradke bezpečia môže žena kvitnúť a voňať. Pre vás.

Šťastné marcové dni želám. S láskou Sarita

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články