Ako starnúť do krásy? Pozrite sa na očarujúcu Helen Mirren

Helen Mirren je kráľovná divadelnej scény. Čím je staršia, tým je elegantnejšia,  skrátka pravá anglická dáma. Naučte sa teda od legendárnej herečky, ako by mala vyzerať krásna žena.

Fotografie Helen Mirren sú dôkazom toho, že je stále elegantná a sexy. Herečka síce nie je úplný puritán, veď vo veku 65 rokov sa fotila úplne nahá. V šatách je to však doslova klasická anglická dáma.Tu sú jej rady:

1. Určite si už nemôžete obliecť všetko, čo sa vám páči, ale  nebuďte konzervatívna.

2. Zakrývajte si ramená

Mirren miluje oblečenie aristokratov: tvídové obleky, cashmere jumper, topánky s uzavretou pätou. Na večer sa herečka určite oblečie šaty pod kolená, s dlhým rukávom. Herečka vie, že všetko zakryť nemôže, rada si cez ramená prehodí ľahký šál.

3. Nebojte sa jasných farieb

Medzi obľúbené farby Helen Mirren patrí biela, krémová a béžová. Má rada aj čiernu, ale na spoločenských udalostiach ju najčastejšie vidno v monochromatických šatách jasných farieb: červená, modrá, zelená. Herečka  vlastným príkladom dokazuje, že odvážny červený odtieň je vhodný pre ženy jej veku, ale oblečenie by nemalo byť vyzývavé.

4. Trochu self-ironie nebolí

Na zvláštnu príležitosť, napríklad na festival v Taliansku si Mirren vybrala  šaty Dolce & Gabbana s potlačou vo forme detských kresieb. Helen experimentuje s vlastným štýlom a nebojí sa byť voči sebe aj ironická.

5. Nezneužívajte dekorácie

Na spoločenských príležitostiach neuvidíte na Mirren šperky. Na červenom koberci má nanajvýš veľké náušnice, ktoré zodpovedajú farebnej schéme šiat. Obľubuje aj obľúbený ornament aristokratov – perly. Niť perál vyzerá ušľachtilo a umiernene.

6. Na mimoriadne príležitosti sa hodí aj klobúk

Mirren nosí klobúky hlavne na svadby, alebo iné výnimočné príležitosti.

7. Vyberte si prirodzenosť a zase prirodzenosť

Mirren je jednou z mála herečiek, ktoré starnú do krásy. Na jej tvári neuvidíte miesta s botoxom. Raz si dokonca farbila vlasy s ružovým odtieňom, ale dnes celý svet pozná jej jednoduchý  účes: svetlé  splývajúce vlasy s prirodzeným odtieňom.

Zdroj foto Facebook a Wikipedia helenmirrenofficial.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články