Najčítanejšie Vzťahy 

Ako sa rodia babičky?

Babičky sa najprv narodia ako malé dievčatá. Potom sa z nich stanú veľké dievčatá a potom mamičky.
Babičky sa narodia, keď sa dozvedia, že ich dieťa bude mať dieťa, takže vlastne budú mať vnúčatko.
No a od tejto chvíle sú babičkami, až kým nezomrú.

Babičky plačú veľa.
Už plačú, keď sa ukáže, že budú babičkami.
Potom plačú, keď sa narodí dieťa. Plačú, ak je vnúča choré, ale aj keď je príliš zdravé.
Plačú, keď si ho prvýkrát zoberú na ruky, aj keď sa na nich prvýkrát usmeje. No a od tejto chvíle plačú pre všetky dobré aj zlé veci. Ale môže to byť aj od toho, že sa im do očí  dostal prach.

Samozrejme, že sú šťastné a veľa sa smejú.
Napríklad, keď uvidia prvú fotku z ultrazvuku.
Potom veria, že sú skutočné babičky a potom sa smejú. A samozrejme aj plačú.

Babičky dovolia všetko svojim vnúčatám.
Rodičia sa síce tomu moc netešia, takže babička sľubuje, že už sa polepší a už taká nebude, ale samozrejme, že bude ,len to treba držať v tajnosti !

Babičky sa milujú hrať so svojimi vnúčatami.
Môžete jej kedykoľvek povedať : babííííííííí, poď sa hrať…… A potom si prisadne na koberec….vtedy trochu zajojká, že och joj moje koleno, ale za chvíľu na to zabudne…

Babička rada rozpráva rozprávky. Hociktorú, ktorú si vypýtam. A vie aj spievať. Je pravda, že vtedy sa moji rodičia usmievajú a niečo si šuškajú ale neviem prečo?

Babička dobre varí a pečie. Vždy sa opýta: čo pre teba pripravím, zlatíčko moje? A vtedy si pomyslím na všetky dobrôtky, ktoré babka vie robiť a nemôžem sa rozhodnúť.
Keď robí koláčik, vtedy pomôžem. Vtedy som úplne celá od múky od ucha až k prstom na nohách, ale vždy sa na tom zasmejeme.
Samozrejme, babi mi pomáha so všetkým možným. Vezme ma do škôlky, alebo príde pre mňa. Stará sa o mňa, kým sa moji rodičia idú zabaviť.. Niekedy aj vyžehlí, lebo moja mamina nerada žehlí.
.
Takže,je dobre, ak dieťa má aj babičku. To je také, ako keby malo dve maminy….len jedna je staršia a niekedy jojká….
Som rada, že mám babičku a bola by som rada, keby som ju mala stále. Keby nezomrela!  A je dobré, že mám aj dve babičky, pretože sa môžu  striedať, aby ma mohli milovať. Raz jedna a potom druhá.
A keď budem veľká, tiež by som chcela byť babičkou….trochu piecť a variť a rozprávky rozprávať a trochu aj jojkať…..Ale spievať možno nebudem, aby sa mi nesmiali!
Ale možno, že predsa budem. Dovtedy sa rozhodnem.
Myslím, že babička je najlepšia na svete. Pretože babičky určite majú aspoň jedno dieťa, alebo radšej aj viac a aj tie jej deti majú dieťa, alebo radšej aj viac a potom celý svet pozostáva z detí a babiek!

Monika Skopalová Ráczová

Foto Pexels

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články