Ako na čistý a zdravý vzduch v domácnosti?

Babičky majú tú moc, že spájajú rodinu. V podstate naše staré mamy netúžia ani po inom, ako vidieť spoločne svoje deti a vnúčence. V jednej spoločnej domácnosti? A prečo nie, keď vieme zabezpečiť čistotu pre zdravie všetkých jej členov. Základom je upravený, čistý vzduch, aby sme mohli ďalej uvažovať o príjemnej rodinnej atmosfére.

Nevyhnutná je čistička vzduchu do bytu

Každý obývaný priestor sa po čase „vydýcha“. Záleží jednak na počte ľudí a na dispozičných možnostiach miestnosti. Typický rodinný byt pri rozlohe okolo 80 – 100 m2 tak za veľmi krátky čas napadajú vírusy, baktérie, plesne a ďalšie škodlivé látky.

Tieto škodliviny prirodzene obsahuje každý vydýchaný aj čerstvo vyvetraný vzduch. Jeho kvalitu môžeme upravovať, regulovať pomocou účinnej čističky vzduchu do bytu ako filtračného zariadenia. V princípe čistička nasáva vzduch z miestnosti, očistí ho a vháňa naspäť do priestoru. Pre rodinné priestory odporúčame zamerať sa na všestrannú čističku vzduchu na odstránenie nežiaducich pachov, alergénov a výparov z chemikálií.

Najlepšia čistička vzduchu do bytu

Rozhodujúcim kritériom pre čističky vzduchu do bytov je výkon zariadenia. Veľmi úzko súvisí s plochou priestoru na to, aby predpokladal objem prefiltrovaného vzduchu za jednotku času. Ideálne, keď pravdepodobné množstvo prefiltrovaného vzduchu je podstatne väčšie než plocha miestnosti. Čistička je tak výkonnejšou, než sa v danom prostredí očakáva.

Čistý vzduch ešte negarantuje optimálnu vlhkosť

Aj na to existuje množstvo „babských receptov“, ktoré sa len ťažko vyrovnajú technologicky vyspelému zvlhčovaču vzduchu. Môže ísť o zvlhčovač na princípe modernej ultrazvukovej technológie alebo o prirodzený odpar. Vhodnou prídavnou funkciou pre optimálnu vlhkosť a rodinnú pohodu je napr. aromaterapia a efekt plameňa v krbe. Určite tí neskôr narodení starkým radi pomôžu aj s ovládaním pomocou aplikácie.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články