Najčítanejšie Vaše príbehy 

Ak mi povieš: ,,Si tučná,“ tak ma neurazíš. Ale urazíš seba.

Byť tučný, je fyzická vlastnosť, ktorá sa dá definovať ako nadmerné nahromadenie telesného tuku. Nie je to však dôvod na hanbu, ponižovanie alebo diskrimináciu. Byť tučný, neznamená byť menejcenný, nešťastný alebo nezdravý. Byť tučný, je len jeden z mnohých spôsobov, ako byť ľudský.

Ak mi povieš: ,,Si tučná“, tak ma neurazíš, pretože to je len konštatovanie faktu. Neurazíš ma ani tým, že použiješ slovo ,,tučný“ namiesto ,,plnoštíhly“, ,,vyvinutý“ alebo iných eufemizmov. Neurazíš ma ani tým, že sa ma opýtaš na moju váhu, výšku alebo index telesnej hmotnosti. Neurazíš ma ani tým, že mi ponúkneš radu, ako schudnúť, ak to robíš z dobrej vôle a s rešpektom.

Ľutujem však ľudí, ktorí to hovoria s pohŕdaním a s cieľom uraziť ma, pretože tí ľudia sú idioti. A idiotia nie je fyzická vlastnosť, ale duševná choroba. Idiotia sa dá definovať ako nedostatok inteligencie, múdrosti alebo rozumu. Je to dôvod na obavy, smútok alebo zlosť. Byť idiotom znamená byť neprispôsobivý, nešťastný alebo nebezpečný. Byť idiotom je len jeden z mnohých spôsobov, ako byť neľudský.

Ak mi povieš: ,,Si tučná“, tak ma neurazíš, pretože ja viem, kto som a čo mám. Viem, že moja hodnota nie je závislá od mojej veľkosti, tvaru alebo hmotnosti. Viem, že moje šťastie nie je závislé od toho, čo si o mne myslia iní. Viem, že moje zdravie nie je závislé od toho, ako vyzerám. Viem, že som krásna, silná a schopná.

Ale ak mi povieš: ,,Si tučná“, tak ťa poľutujem, pretože ty nevieš, kto si a čo máš. Nevieš, že tvoja hodnota nie je závislá od toho, ako sa porovnávaš s ostatnými. Nevieš, že tvoje šťastie nie je závislé od toho, ako sa cítiš vo svojej koži. Nevieš, že tvoje zdravie nie je závislé od toho, ako sa správaš k sebe a k iným. Nevieš, že si smiešny, slabý a neschopný.

Takže ak mi povieš: ,,Si tučná“, tak ma neurazíš. Ale urazíš seba.

Vaša Elena

Foto Depoistpohotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články