Ako to robím ja Najčítanejšie 

Aj človek na dôchodku potrebuje „vypnúť!“

Minulý týždeň som odletela na dlho plánovaný pobyt v Turecku, kam si chodím k moru najradšej oddýchnuť. Pôvodne som sa vám chcela hlásiť z každého miesta môjho presunu, ale nie všade bol kvalitný internet k dispozícií, tak sa mi to nepodarilo. Niečo z cesty aspoň takto. (video)

Teraz som už doma, oddýchnutá a plná dojmov, tak sa pokúsim niečo, ako sa vraví, dať dohromady. Prečo práve do Turecka a teraz v októbri? Je tam všetko, čo človek k pohodlnej dovolenke potrebuje a v tomto ročnom období vynikajúce počasie. Teploty už len trošku presahujú 30 stupňov a more je ako čaj. Jednoducho doň vojdete a plávate. Žiadne postupné namáčanie sa, privykanie si na teplotu vody. Bodaj by aj nie, keď má okolo 30 stupňov. Trošku šumu mora nezaškodí! (video)

Prechádzka po dlhej pláži je moja ďalšia obľúbená dovolenková aktivita.

Po nej si určite zaslúžim pohár vychladeného sektu.

Sedíme v plážovom bare a milú spoločnosť nám robia dva manželské páry z Anglicka, ktoré Turecko objavilo len tento rok. Keď som im povedala, že robím magazín pre seniorov, veľmi ochotne mi takto zapózovali a prikazovali mi, aby som vás všetkých srdečne pozdravila.

Ale seniorov je na tureckých plážach v tomto období naozaj veľa z celej Európy, lebo sú už prijateľnejšie ceny, aj počasie.

Čo si vyberiem z bohatej all inclusive ponuky na obed? Veľkú kopu šalátu, dobrého dresingu, grilovanú rybu, alebo kuracie prsia a priznám sa, že na tanier prepašujem aj trošku hranoliek, ktoré  inokedy nejem.

Popoludní si aj trošku zdriemnem, ale len pár minút a už zase plávanie, prechádzka…Poznáte ayran, turecký jogurtový nápoj?  Je to len jogurt zmiešaný s vodou a soľou. Pije sa vychladený. Veľmi osviežujúce.

V tomto období slnko zapadne za kopce presne o 18,00, ale teplo je stále. Takže už sa tešíme na večeru. Ešte stále neviete, s kým som tam bola? Tentoraz s mojou dcérou, ktorá bola služobne v Antalyi.

Ako scenáristka vyštudovaná na Deutsche Film und Fernesehakademie v Berlíne robí aj odborné workshopy, na ktoré ju pozývajú organizátori medzinárodných filmových festivalov. A letela som tam, teda do Antalye z Viedne aj naspäť úplne sama. To je len na okraj pre tie z vás, ktoré by veľmi radi cestovali, ale sa boja samé. Nebojte sa, zvládnete to úplne hravo!!!

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články