Najčítanejšie Vaše príbehy 

Zamilovala som sa do priateľa svojej matky. Môže sa to stať hocikomu? Skutočný príbeh.

Lucia je na prvý pohľad úplne normálna žena, na ktorú doma čakajú tri deti a bežné starosti, aké máme asi všetky. Ale niečo zvláštne predsa len na tejto drobnej plavovláske je. Do svojich dvadsiatych ôsmych rokov stihla viacej životných kotrmelcov, ako mnohé z nás za celý život. „Od malička bola pre mňa najdôležitejším človekom v živote moja mama,“ zdôveruje sa Lucia. „Azda preto, že môj vlastný otec zomrel, keď som mala sotva rok a muž, ktorého si mama neskôr zobrala a ktorého som vždy považovala za svojho otca, od nás odišiel, keď som mala desať rokov. Opäť sme s mamou zostali samé.“ V ďalších rokoch mala Lucia ešte niekoľko ujov, ale žiadny z nich jej neutkvel v pamäti. A keď sa na to spätne pozerá už dospelými očami, ani sa nečuduje. Jej matka evidentne rezignovala na hľadanie si ďalšieho manžela a nového otca pre Lucku a mala len niekoľko bezvýznamných známostí. Ale to platilo len dovtedy, kým sa neobjavil Mirko.

„Bol skoro o desať rokov mladší ako mama, a od prvej chvíle som ho neznášala. Veľmi som sa za mamu hanbila, že chodí s mladším chlapom. Pripadalo mi, že nie ja, ale ona sa chová ako pubertiačka. Bola do neho úplne zbláznená.

Otca mi nerobil

Často ma odkladala k babičke, nevadilo jej, že víkend strávim u kamarátky, len aby mohla byť s ním,“ odhaľuje Lucia svoje vtedajšie pocity. „Dúfala som, že ho to čoskoro prejde a opustí ju, ale keď to trvalo už druhý rok, rezignovala som. Jediné šťastie bolo, že sa mi skôr vyhýbal. Asi pochopil, že robiť mi náhradného otca je nezmysel.“ Časom sa hrany predsa len obrúsili a Lucka si na priateľa svojej matky celkom zvykla. Zlom nastal, keď mala asi sedemnásť rokov a Mirko ich obe pozval na dovolenku k moru. „Vôbec sa mi nechcelo ísť, ale dovtedy som pri mori ešte nebola, tak som sa nechala prehovoriť. Neľutovala som. Dovolenka bola úžasná a na Mirka som sa začala pozerať inými očami. Už som chápala, prečo sa mama do neho tak bezhlavo zblbla. Zistila som, že má neuveriteľné kúzlo osobnosti, dokáže byť veľmi milý a zábavný, je galantný a má výborný zmysel pre humor. Jednoducho som sa tam do neho úplne zamilovala.

Páčim sa mu? Asi nie

Mama si to všimla, ale myslím, že to bralo skôr ako pozitívny signál, že Mirka začínam uznávať. Určite jej ani náhodou nenapadlo, že by som sa do neho mohla zamilovať, veď ma brala stále ako dieťa a jeho ako dospelého partnera,“ uvažuje Lucia. Po návrate domov žili ako predtým, ale Lucka sa nemohla zbaviť pocitu, že to medzi mamou a Mirkom akosi škrípe. Nevedela však, či si to len nenahovára. Stále sa skúmala v zrkadle a nahovárala si, že sa mu predsa nemôže páčiť, keď je zamilovaný do jej mamy. „Viete, ona je krásna žena, vysoká, štíhla, s výraznými tmavými očami, taký ten nápadný typ, za ktorým sa každý muž otočí. Ja som z jej krásy skoro nič nezdedila a celý život mám mindrák z toho, že nevyzerám ako ona. Preto mi ani nenapadlo, že by sa Mirko mohol o mňa zaujímať. Brala som to tak, že sa mi páči, ale nikdy ho nemôžem mať,“ priznáva. Zároveň ale jedným dychom dodáva, že sa stále častejšie vídali. Mirko s nimi trávil aj väčšinu víkendov, čo skôr nerobil a dokonca ju občas zobral aj na lyže, k vode, alebo do hôr. Tam mama s nimi nechodila, lebo slovo šport odjakživa považovala za neslušné. Ale bola rada, že jej priateľ tak dobre vychádza s dcérou, aj keď sa k nej choval skôr ako starší brat než náhradný otec…

Nakoniec to prasklo

„To už som bola zaľúbená až po uši, ale on nikdy nedal najavo, že by si to všimol,“ pokračuje Lucka v rozprávaní svojho príbehu. Potom však v jej živote nastala ďalšia zásadná zmena. „Raz sme boli pozvaní na chatu k známym. Mama mala ísť pôvodne s nami, ale necítila sa dobre, tak povedala, aby sme išli bez nej. Keby tušila, že tam medzi mnou a Mirkom padnú definitívne všetky zábrany, asi by nás nepustila, ale myslím si, že by tomu aj tak nezabránila,“ presvedčivo hovorila Lucka. Ich intenzívny vzťah trval asi pol roka, ale priznať sa stále báli. „Ako som už hovorila, mama pre mňa vždy znamenala veľmi veľa a predstava, ako jej tým ublížim ma desila. Navyše Mirko sa s ňou po tom víkende rozišiel a keby vedela, že to bolo kvôli mne, mala by ešte väčšie depresie.“ Potom sa to aj tak prevalilo. Jedného krásneho dňa Luciina mama stretla oboch milencov, ako idú ruka v ruke po meste. „Dodnes nezabudnem na jej výraz, keď nás uvidela,“ pripomína si Lucka ten osudný zážitok. „Celá zmeravela, zavrela pery a tašku s nákupom pustila na zem. Potom ju rýchlo zdvihla, otočila sa a bez slova odkráčala preč. S Luciou sa vyše pol roka nerozprávala. Chodili okolo seba ako dvaja cudzí ľudia a pre Luciu to boli najhoršie mesiace v jej živote. Navyše ju bolelo, že Mirko ju v tom nechal samotnú. Namiesto snahy urovnať vzťahy sa choval tak, ako by od tých problémov, ktoré v podstate spískal, najradšej utiekol. A do toho Lucka zistila, že je tehotná. Komu to povedať? Mame neprichádzalo do úvahy a Mirkovej reakcie sa bála, pretože o spoločnej budúcnosti nehovorili, a o deťoch už vôbec nie. Čo teraz? Kým sa rozhodla, čo ďalej, bolo už na akékoľvek riešenie neskoro, takže bolo jasné, že si dieťa nechá. „Keď som to Mirkovi povedala, neskákal od radosti. Nemali sme kde bývať. Zo svojho doktorského platu by ma síce uživil, ale problém bol aj s jeho matkou. Ich rodina je totiž celkom bohatá a matka mu povedala, že keď si domov privedie nejakú takúto ( to jest mňa), nech jej nechodí na oči a počíta s tým, že od nich neuvidí ani korunu. A do tohto sporu sa mu tiež nechcelo.“ Vyriešil to tak, že kúpil byt v horách a tam tehotnú Lucku nasťahoval. „Vtedy som si pripadala ako odložené šteňa, ktoré nikto nechce. A viete, kto mi vtedy najviac pomohol? Mama, kto iný! Keď videla, ako som na tom zle, prišla za mnou a povedala mi, že keď bude najhoršie, vychováme to maličké spolu,“ končí svoje rozprávanie Lucia.

Happy end?

Keď sa malý Peter narodil, Mirko sa k nemu napriek odporu svojej matky prihlásil a začal s Luckou bývať. Počas ďalších rokov sa im narodili ešte dve deti a dnes žijú ako väčšina normálnych rodín, aj keď bez svadby. A čo na to hovorí „ohrdnutá“ babička? Vraj tvrdí, že nakoniec je rada, pretože tak ako ona nikto svojho zaťa nepozná a preto ju ničím nemôže prekvapiť.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články