Aktuálne Dobré rady 

Volanie po voňavých teplých dňoch…

Aj vy už túžobne očakávate koniec zimy a prvé jarné dni, ktoré prinesú slniečko, vôňu kvetín a farebnú prírodu? Spríjemnite si otravné čakanie vôňou, ktorá sa rozplynie u vás doma ako svieži opar, pripomínajúci sladké letné dovolenkové chvíle. A ktorá vôňa je typická pre leto viac ako vôňa levandule? 

Čo sa vám v mysli vybaví pre predstave levandule? Asi najčastejšie sa objavia šíre fialové levanduľové polia niekde v Provensálsku, opojná vôňa prirodzene nútiaca spomaliť myseľ a upokojiť duševnú stránku tela. Fialová farba, konkrétne ultra fialová, je farbou roka 2018. Kresťania ju v minulosti používali namiesto čiernej, preto bola známa ako farba smútku. Dnes to tak už nie, je však farbou duchovna, tajomna, originality a diplomacie. Harmonizuje energiu, dodáva kreativitu a predstavivosť. Obľúbená je najmä pre ľudí, ktorí sú svojrázni, vášniví, trochu introvertní a s poriadnou dávkou fantázie.

Levanduľa je doslova balzamom na oči aj dušu. Nielen však jej krása je jedinečná, unikátna je aj jej vôňa a účinky na organizmus. Levanduľová vôňa upokojuje organizmus a pomáha navodiť emocionálnu a duševnú rovnováhu, celkovo uvoľňuje nervové napätie, pomáha potláčať pocity paniky, strachu, depresie a osvedčila sa aj pri problémoch s nespavosťou. Prevoňať svoj domov levanduľovou arómou si môžete napríklad pomocou vonných sáčkov značky Sweet Home od slovenskej spoločnosti Persona. Sú s praktickou visačkou, takže si ich môžete zavesiť alebo položiť všade tam, kde chcete cítiť danú vôňu a tešiť sa z nej. Dajte ich do miestnosti v byte či dome podľa vášho výberu, skvele vám však poslúžia aj do šatníkov a skríň, kde  pomáhajú bojovať proti moliam. Využiť ich môžete aj v aute či kancelárii. Prírodná levanduľová vôňa sa uvoľňuje postupne, jedno vonné vrecúško vám tak vydrží aj niekoľko týždňov. Kúpite ich v sieti predajní drogérií DM, Teta, Exisport a Nay elektrodom. Kúpou tohto produktu prispejete aj na verejnú zbierku Hodina deťom.

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články