Krása Najčítanejšie 

Určite budete s nami súhlasiť, že elegantná dáma vždy pritiahne pozornosť okolia

Na druhej strane sú ženy, ktoré sa môžu obliecť rovnako, ako spomínaná očarujúca dáma, ale už nevyzerá v tom tak dobre. Prečo? Dá sa to vôbec naučiť, alebo sa s tým musí človek narodiť?

Tu je niekoľko postrehov:

Veľmi dôležitý je pekný účes, ošetrené ruky, upravené nechty. Dôstojnosť dámy podčiarkne aj jemný mejkap.

Štýlová a elegantná dáma vie, ako sa má v spoločnosti správať. Je príjemná, milá, jej konverzácia je nenútená. Elegantná dáma vie vypočuť s porozumením aj druhú stranu bez toho, aby ju prerušila. Pozorná a taktná dáma má láskavý pohľad a vyznačuje sa krásou svojej duše. Dá sa  to naučiť? Áno, len treba veľa čítať najmä kvalitnú klasickú literatúru, rozvíjať svoju slovnú zásobu. Elegantná dáma sa vzdeláva celý život.

Aj výber oblečenia je pre elegantnú dámu veľmi dôležitý. Pravá dáma sa nikomu neprispôsobuje, nikoho nekopíruje, ale vždy zostane sama sebou. Obraz elegantnej dámy určite dopĺňajú správne zvolené doplnky a šperky, ale nikdy to s nimi  nepreháňa. Elegantný  a štýlová žena, to je kombinácia krásy a súčasne jednoduchosti.

Vo väčšine prípadov sa o to asi všetci snažíme. V živote je to tak, že vzdelané, priateľské a úspešné ženy oveľa ľahšie dosiahnu svoj cieľ.

LIS

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články