Móda Najčítanejšie 

Twiggy, ikona módy sedemdesiatych rokov je už skoro sedemdesiatnička

Móda koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov, to bolo niečo zvláštne, hlavne romantické a ženské. Oveľa farebnejšie ako dnes. A spájame si ju hlavne s dlhonohou modelkou s veľkými očami  Lesley Lawson, známou pod prezývkou Twiggy (narodila sa v roku 1949). Preslávila ju najmä jej chudá postava (odtiaľ je aj jej prezývka), ale hlavne obrovské oči a veľmi dlhé riasy.

V roku 1966 bola britskou „Tvárou roka“ a začala pracovať po celom svete. Zapĺňala titulky  najväčších módnych časopisov. Na módu, ktorú predvádzala sa určite všetci ešte pamätáme. Striedali sa geometrické a kvetinové vzory, potom prišlo karo i prúžok. Pokiaľ išlo o strihy, raz prevládali  voľné modely, ktoré vystriedali výrazné pásové línie. Pamätáme si na módu maxi a ako sme  maxi veci na ďalšiu sezónu strihali na mini. Všetky sme chceli byť ako Twiggy. No ale kde zoberiete veľké modré oči, keď máte malé hnedé? Aj dlhé štíhle nohy boli väčšinou len našim nesplniteľným snom.

Twiggy sa po skončení kariéry modelky stala úspešnou filmovou, televíznou a divadelnou herečkou. Moderovala aj svoj vlastný televízny program, Twiggy´s People, v ktorom spovedala celebrity. Objavovala sa aj v porote v reality show a neskôr pracovala ako módna návrhárka pre známe britské značky. Skoro sedemdesiatnička je stále krásna a aktívna.

Foto Wikipedia a facebook.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články