Aktuálne Zdravie 

Skvelé ráno pre super deň

Pre mnohých je ráno najmenej príjemná časť dňa. Nikdy neviete, ako sa zobudíte. Celý váš deň však ovplyvní to, či z postele vyleziete „hore zadkom“ alebo z nej sviežo a radostne vyskočíte. Buďte pripravené a vytvorte si rannú rutinu, ktorá vám zabezpečí nielen príjemné vstávanie, ale pozitívny celý deň. 

  1. Ranná rozcvička

Vie krásne nabudiť celý organizmus. Je dokázané, že stačí 10 minút ľahkého kardio cvičenia a docielite lepší efekt prebudenia ako šálkou kávy. Po docvičení sa vyplavia endorfíny, ktoré zabezpečia dobrú náladu na celý deň. Ranná rozcvička má pozitívne účinky na mozog, pľúca, srdce, ale aj trávenie. Či uprednostníte 5 Tibeťanov, rezkú prechádzku alebo pomalší strečing, zaradenie rozcvičky do denného režimu určite neoľutujete.

  1. Raňajky sú základ

Veľa ľudí raňajky podceňuje a vôbec nič ráno neje, čo je veľká chyba. Raňajky by ste mali prijať maximálne hodinu po prebudení, predstavujú pre telo zásobu energie. Kvalitné  raňajky by mali obsahovať veľké množstvo bielkovín, vlákniny a zdravých sacharidov. Ak uprednostňujete slané raňajky, správnou voľbou sú miešané vajíčka so zeleninou alebo celozrnné toasty s avokádom alebo cottage syrom. Pre milovníkov sladkých raňajok je správnou voľbou biely jogurt s ovocím, ovsená kaša alebo chutné smoothie. V oboch prípadoch môžete hneď zrána spraviť niečo pre svoj zdravý životný štýl a podporu mladistvého vzhľadu. Primiešajte si do chutných raňajok porciu kvalitného kolagénu.

  1. Starostlivosť o pleť

Je čas na čistenie! Ide o jeden z najdôležitejších krokov pri rannej starostlivosti o pleť. Tvár si poriadne opláchnite vodou a použite penu, gél alebo iný prípravok na čistenie pleti. Nezabudnite pokožku následne upokojiť pleťovým tonikom a hydratovať. Hydratačný krém je dobrým podkladom pod mejkap. Samozrejmosťou v jarnom období je aj ochrana pred slnečným žiarením – bez kvalitného krému so SPF faktorom už ani na krok!

  1. Starostlivosť o vlasy

Nesprávne zvolený hrebeň dokáže poriadne polámať vlasy. Najideálnejšie sú kefy a hrebene z prírodných štetín, ktoré sú veľmi šetrné k vlasom. Neťahajú ich, práve naopak, krásne ich uhladia. Hrebeň alebo kefu udržiavajte čisté, rovnako venujte pozornosť aj starostlivosť o vlasové gumičky. Aj keď neobľubujete rozpustené vlasy, skúste sa ich vzdať aspoň po umytí vlasov. Zbytočne si ich tým ničíte.

  1. Dostatok času

Ranný stres je často zbytočný a deje sa len preto, lebo do poslednej chvíle ležíme v posteli a myslíme si, že nič nečakané nás nemôže zaskočiť. Omyl! Ráno vás môže prekvapiť čokoľvek, tak si spomeňte na úvod článku a radu „buďte pripravení!“. Obetujte pár minút vylihovania, ktoré už sa aj tak nedajú nazvať kvalitným spánkom. Radšej nech vám ostane  pár minút navyše na vychutnanie rannej kávy ako šprint na zastávku autobusu či hromženie v ranných kolónach. 

EXTRA TIP Pre príjemné rána

Zapojte do svojich denných rituálov užívanie kolagénu! Zaradiť jeho dopĺňanie do dennej rutiny je skutočne jednoduché, keďže kolagénové výživové doplnky sú vo forme prášku a dajú sa ľahko primiešať do nápojov alebo jedál. Ide to rovnako ľahko do teplých, ako aj do studených nápojov alebo jedál, ich chuť ani vôňu to neovplyvní. Šup s odmerkou plnou kvalitného kolagénu do rannej kávy, čaju, pohára vody, smoothie alebo ovsenej kaše. Prémiový kolagén z hovädzieho alebo morského zdroja nájdete vo výživových doplnkoch značky Vital Proteins. Obsahujú iba jedinú ingredienciu a to neochutené kolagénové peptidy. Hovädzí variant obsahuje najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – až 20 g v jedinej porcii! S kolagénmi Vital Proteins si každý deň môžete povedať, že starať sa o seba je VITAL. Pravidelné dopĺňanie kolagénu prospieva pleti, vlasom, nechtom, kĺbom i svalom, podporuje regeneráciu a mladistvý vzhľad. Denná dávka prémiového kolagénu vás vyjde zhruba na 3 eurá. Keď si najbližšie v kaviarni objednáte koláčik, zamyslite sa, či pre svoje zdravie a vitalitu nemôžete urobiť viac. www.vitalproteins.sk.

Reklamný článok

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články