Najčítanejšie Zdravie 

Prečo je lepšie mať v zrelom veku nejaké to kilo navyše?

V živote každej ženy je menopauza špeciálnym obdobím. Na tele sa objavujú rôzne zmeny. Najčastejšie je to zmena hmotnosti. Napriek tomu, že väčšina žien nezmení svoj životný štýl a výživu, ich hmotnosť rastie. Niektoré sa vzdajú a len sa tíško „prizerajú“ ako im kilá pribúdajú, iné chcú za každú cenu schudnúť, zbaviť sa prebytočného tuku. Je to najmä odraz dnešnej spoločnosti, médii a ich neustále masírovanie, že len štíhle ženy sú pekné. Takto sa v našom mozgu uložia stereotypy, že len chudý človek môže byť zdravý a krásny. Takýto prístup veľmi ubližuje azda väčšine žien.

Čo spôsobuje zmeny v ženskom tele po menopauze a prečo by sme niektoré zmeny mali považovať za prirodzené?

Každý zostarne

Tak to zariadila príroda. Nikto sa tomu neubráni. Tvorba vrások to je len vonkajší prejav na koži. Ale starnú aj vnútorné orgány a všetky procesy v tele sa spomaľujú. Dokonca ani tie ženy, ktoré si môžu dovoliť tie najdrahšie procedúry proti starnutiu v najšpičkovejších salónoch sa starnutiu nevyhnú. Vednutie ženského tela spôsobuje hormonálna nerovnováha. Najmä nižšie hladiny progesterónu a estrogénu. Vznikajú poruchy spánku, výkyvy nálady, arytmia, návaly horúčav a iné individuálne príznaky.

Mierne množstvo telesného tuku je nevyhnutné pre zdravie ženy

Keď sa u ženy začína menopauza, vajíčka znižujú tvorbu estrogénu. Na kompenzáciu nedostatku tohto hormónu môže slúžiť tukové tkanivo. Preto je zvýšenie tukového tkaniva v tomto období v úplnom poriadku.

Nedostatok potrebného množstva tuku má za následok aj nedostatok estrogénu.

To môže ohroziť fungovanie pamäti, ochorenie srdca a kostí, ktoré sa stávajú krehké. Aj koža stráca elasticitu. Preto zvýšený boj proti usadzovaniu tukov počas menopauzy má za následok vysychanie pokožky a hlboké vrásky. Je dôležité pochopiť a pripustiť si, že zmeny v tele počas menopauzy sú prirodzené a nemajú nič spoločné s chorobami.

Naučte sa milovať svoje telo v akejkoľvek situácií. Čím sa budete viac smiať, tým budete šťastnejší a zdravší! Robte všetko preto, aby ste zo svojho života odstránili všetko negatívne, vrátane smutných ľudí, ktorí vidia všetko len a len čierne. Ak budete milovať svoje telo, budete oveľa vitálnejší a zdravší! Tak ako robí Renátka Názlerová, Supermama z obľúbenej televíznej relácie.

Za fotografie ďakujeme  Renáte Názlerovej

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články