Najčítanejšie Zaujímavosti 

Navštívte najdlhší vínny bar v Rakúsku na dolnorakúskom podujatí Pôžitkárska míľa

Dolné Rakúsko každoročne počas Vinárskej jesene organizuje originálne podujatia. Medzi tie najkrajšie a najpopulárnejšie patrí tzv. „Pôžitkárska míľa“, ktorá sa koná už tento víkend a miesto jej konania sa nachádza len 1 hodinu od Bratislavy. Zažijete netradičnú turistiku, ochutnávky a predovšetkým pôžitok, pretože 80 vinárskych prevádzok tu v rámci najdlhšieho „šenku“ v Rakúsku ponúka na ochutnávku všetko, čo sa vyrába z hrozna. 

 

Počas víkendu 9. a 10. septembra 2017 sa Viedenská vodovodná turistická trasa (Wiener Wasserleitungswanderweg) s dĺžkou 10 km medzi mestečkami Mödling a Bad Vöslau premení na cestu pôžitku a ochutnávok. Približne 80 vinárstiev z oblasti regiónu Wienerwald vytvorí najdlhší „šenk“ v Rakúsku a návštevníkom ponúknu najrôznejšie produkty vyrobené z hroznových viníc tejto oblasti. Vinári a pestovatelia prichystali pre hostí predovšetkým vína, mušt a hroznové šťavy, aby ukázali, ako chutí jeseň v Dolnom Rakúsku. Originálne podujatie uprostred kopcov, viedenských lesov a rozsiahlych viníc je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Nájdete tu však aj skvelé jedlá, grilované rebierka, ryby, tradičné koláče, regionálne výrobky a domáce produkty.

„Pôžitkárska míľa“ (Genussmeile) sa koná v sobotu od 14:00 hod. až do zotmenia a v nedeľu od 11:00 hod. do zotmenia. Mestečká Mödling a Bad Vöslau sa nachádzajú len hodinu cesty od Bratislavy.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články