Móda Najčítanejšie 

Naša generácia – my sme boli veľmi šikovné mladé žienky

Keďže sme sa chceli pekne obliekať a v obchodoch bola veľmi biedna ponuka, tak sme sa skoro všetky naučili šiť, pliesť, háčkovať. Ono to nebolo len preto, že sme chceli nejakú módnu vec, ale napríklad pletenie bolo aj veľkým relaxom.  Tie šikovnejšie to zvládli aj pri pozeraní filmu v televízii. Ja osobne som si uplietla veľa svetrov, pulóvrov a potom neskôr som obštrikovala celú rodinu. Môj švagor so smiechom hovoril, že my máme doma aj štrikované záclony. Zvlášť jeden pulóver mi dal naozaj zabrať. Bol celý biely, len predný diel zdobili veľké žlté kosoštvorce. Bola to vtedy veľká móda. Veľmi som sa tešila, keď si ho prvýkrát budem môcť obliecť. Keď boli všetky diely hotové a navzájom zošité, pulóver som oprala, aby sa očká pekne uložili. Neviem, čo sa stalo, ale pri tom praní sa tak strašne zbehol, že by ho neoblieklo aj päťročné dieťa. Veľmi mi to bolo ľúto!

Dnes už asi máloktorá pletieme a háčkujeme oblečenie pre seba, ale pre vnúčatá, to je už iná vec. Nielenže je to veľký relax, ale aj napätie, či sa to bude mladým páčiť, či to budú nosiť, či im to urobí aspoň trochu radosť. Veď budú mať niečo originálne, aké nikto iný nemá.

Verím, že mnohé z vás pletú a háčkujú ešte dodnes. Ak máte veľa rôznych zvyškov vĺn, ponúkame inšpiráciu, ako ich zúžitkovať.

 

 

 

Libuša Sabová

Foto Pinterest

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články