Najčítanejšie Vaše príbehy 

Naozaj ma štve, keď niekto povie, že my starší sme nepotrební, hovorí architektka Magda?!

Magda je žena, s ktorou sa nedá hovoriť o chorobách, zľavách, či televíznych seriáloch. Inak sa ale dá s ňou porozprávať o všetkom. Jej život je rovnako zaujímavý ako ona sama napriek tomu, že jej pripravil aj ťažké životné skúšky. Ale ako sama vraví: hlavné je vždy sa znovu postaviť!

Každý má svoje vlastné hodnoty a  životné skúsenosti. Ale v živote každej modernej ženy je niekoľko vecí, ktoré by si mala dopriať, aby sa cítila sabavedomo a pohodlne. Možno mi budú niektoré oponovať, že čo si ja už len môžem dopriať, keď nemám dosť peňazí, nemám už ani dosť síl a veru ani náladu. Som presvedčená, že práve to, o čom chcem hovoriť, ovplyvňuje našu náladu, naše zdravie a dokonca i psychiku a vitalitu. Ono to totiž spolu súvisí. Čím viac vitality, tým viac príležitostí na zarobenie peňazí, na dosahovanie ďalších cieľov. V mojom 62 ročnom živote som prišla na to, kde nemienim šetriť, do čoho som ochotná investovať peniaze:

-Stále ma baví v mojom byte prestavovať nábytok. Tu niečo dokúpim, vymením poťahy na sedačke, k tomu doladím obliečky na vankúše, urobím si radosť aj zaujímavým obrazom, presádzam a rozmnožujem si izbové kvety, bavia ma pekné svietniky a v nich horiace sviece. Veľmi si potrpím, aby som mala v byte vždy čisto, aby bol pohodlný a útulný. Práve v mojom byte sa chcem cítiť dobre, zažívať radosť a príval energie. Rekonštrukcia nemusí byť nákladná, veď v súčasnosti je v móde minimalizmus. Som presvedčená, že žena, ktorá si váži sama seba, by mala byť obklopená pohodlím a čistotou.

-Napriek svojim 62 rokom si potrpím aj na peknú a kvalitnú spodnú bielizeň. Najradšej mám bavlnu, ktorá sa príjemne nosí, udržuje a cítim sa v nej pohodlne, čo sa odráža aj na mojej nálade.

-Nie nadarmo sa hovorí, že korunou krásy sú vlasy. V zrelom veku to platí dvojnásobne. Prídu šediny, vlasy sú suchšie, redšie. Raz za čas preto navštívim svoju osvedčenú a dlhoročnú kaderníčku, ktorej dôverujem, ktorá presne vie, aký odtieň farby má namiešať, aký účes ma omladí, aký strih sa mi bude najlepšie udržiavať.

-Som presvedčená, že veľmi dôležité sú pekné, zdravé zuby. Nemala som šťastie na svoje vlastné. Veľmi rýchlo sa mi začali kaziť a ani čo sa týka vzhľadu, neboli najkrajšie. Až v zrelom veku som investovala do kvalitných implantátov, o ktoré sa starám a chodím na pravidelnú kontrolu.

-Doprajem si oddych a relax. Nemusím za ním chodiť do exotických krajín. Stačí mi pravidelný pobyt v prírode. Rada trávim čas v tichu, dýcham čerstvý vzduch, chodím, kochám sa. Každý môže mať svoje vlastná typy rekreácie, kde môže relaxovať a získať príjemné emócie.

Aký je váš názor?  Myslíte si, že stojí za to na týchto veciach šetriť, alebo nie?

Vaša Magda

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články