Najčítanejšie Vaše príbehy 

„Myslela som si, že vôbec nemám výtvarný talent,“ hovorí Alena Majerčáková

Alenu Majerčákovú (63) dlho trápilo, že nemá žiadneho koníčka. Začala vyšívať, štrikovať, ale nenapĺňalo ju to.  „Moja známa ma pozývala na kurz techniky paverpol, že sa naučím robiť sošky. Vtedy som ju vysmiala: “ Ivetka, ja a sošky? Neblázni…..veď ja kreslím na úrovni 7 ročného dieťaťa.“ Pozývala ma na kurz asi 3 roky, nakoniec som sa odhodlala. V deň kurzu som ešte hlboko premýšľala, či tam pôjdem. Nakoniec som išla a neľutujem.“

 

 

 

Paverpol je tekuté tužidlo, ktoré sa používa na spájanie textilu, prírodných a iných materiálov. Já osobne pracujem s tromi farbami biela, medená a šedá. Výroba anjela trvá približne 3 dni, pretože paverpol musí schnúť. Torzá sú zo sadry, ruky, krídla si tvorím sama. Krídla sú z dečiek, ktoré háčkovala moja dnes už 91 ročná svokra. Niektoré dečky sú tak krásne, že mi je ich ľúto použiť, pretože si uvedomujem, aká to bola náročná ručná práca. Vyrobila som už asi 200 anjelov. Jednu sošku mám v Thajsku na Koh Samui, v Nemecku, v Rakúsku, v Amerike v Sarasote, ale aj v Taliansku.

 

 

 

S paverpolom môžete vyrobiť krásne umelecké sochy do interiérov, záhradné sochy, obrazy, dekoratívne ozdoby aké si len dokážete predstaviť.

Moja teta hovorievala: starí sme preto, že sme nezomreli mladí. V máji budúci rok idem do dôchodku a už teraz sa teším ako si vychutnám naplno môj koníček. Sila človeka spočíva v myslení a preto som sa rozhodla v tejto ťažkej dobe viac venovať môjmu koníčku. Môj sen je urobiť anjela v životnej veľkosti, no stále sa učím a vylepšujem je toho ešte veľa čo neviem. Priala by som si, aby moji anjeli priniesli silu pre všetkých ľudí na Slovensku silu zvládnuť tieto neľahké časy, aby to všetko skončilo čím skôr a aby sme sa vrátili do bežného života.

Text a foto Alena Majerčáková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články