Aktuálne 

Milé stretnutie po dvadsiatich rokoch

Dnes ráno som si prezerala facebook a medzi príspevkami mi bola jedna fotografia veľmi povedomá. Zaradila ju pani Jedináková z Martina ako spomienku na detstvo svojich dcér, ktorým v tom čase veľa šila. Bolo to také obdobie, kedy ešte na trhu nebol veľký výber detského oblečenie a tak mnohé šikovné ženy šili. A ja som im tak trochu pomáhala, lebo som pre ne založila časopis Deti a móda, v ktorom boli aj strihy na modely detského oblečenia. V časopise bola aj rubrika Píšete nám, kde sme zaradili fotografie čitateliek, ktoré nám do redakcie poslali. Dokonca sme vyhlásili aj súťaž amatérskych krajčírok a robili sme aj veľké módne prehliadky s detskou módou, ktorú ušili naše čitateľky. Bolo to veľmi zaujímavé a plodné obdobie. Do redakcie nám čitateľky posielali veľa fotografii a niekedy bolo veľmi ťažké vybrať, tie najkrajšie. Zaujal nás aj model pani Zuzany Jedinákovej. Ona práve teraz časopis z roku 1997 našla a uverejnila na facebooku. Potešila som sa a požiadala o krátky rozhovor, čo všetko za tých vyše 20 rokov robila.
-V čase uverejnenia v časopise Deti a móda som mala 25 rokov. Teraz mám 46 rokov, dve dospelé dcéry. Tá malá dcérka na fotke je dnes vydatá a čaká druhé dievčatko. Takže som babka 5 ročnej vnučky a ďalšia je na ceste.
 
V tom čase som šila viac oblečenia a teraz ma baví šiť doplnky do bytu. Napríklad nenarodenej vnučke som ušila do postieľky  celý set – hniezdo pre bábätko, vankúše okolo postieľky, aj zavinovačku. Zatiaľ je v nej macko.
Krásne a stále vás to baví?
Áno a pečiem aj torty. Táto je pre vnučku, glóbus so svetadielmi, lebo ju baví zemepis.
 To som ja,babka Zuzka, tak ma volá vnučka.
Veru mladá babka!
Moje torty pre tehotnú dcéru a vnučku. Miluje lego.
Vnučka Karolinka
Ešte ste nám neprezradili, akú máte profesiu, či je to niečo blízke k týmto vašim všetkým záľubám?
Už 29  rokov pracujem vo farmaceutickej firme ako špecialista-laborant na oddelení mikrobiológie. Keď prídem z práce domov, venujem sa pečeniu, šitiu a hudbe. Hrám na klavír a organ v kostole. Občas chodievam po vnučku do škôlky a pečieme spolu. Ona vie od 3 rokov recept na piškótový korpus. Pomáha mi veľmi rada. Som aktívny typ človeka a nikdy sa nenudím. Vlastne sa nechcem nudiť, a preto mám toľko záľub.
 Torta pre kolegov v práci
 
Pred škôlkou. Vnučka si rada  oblieka  sukničky.
Za rozhovor ďakuje Libuša Sabová
Foto: Archív Zuzany Jedinákovej

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články