Dobré rady Najčítanejšie 

Max Kašparů: Aké máme stavy, také máme vzťahy. Odpustenie je liek

Doba je turbulentná a všetci by sme asi vedeli povedať, že sa toho zmenilo za posledné roky veľa. Každému z nás. Zmenili sa veci oko nás. Zmenili sa aj vzťahy. Dokonca sme prišli do štádia, že ľudia sú akoby odpojení od samého seba. Aj toto zhodnotil prof. Mar Kašparů v 2. diely rozhovoru. (Prvý diel bol venovaný deťom a nájdete ho tu – link.)

  1. diel rozhovoru s profesorom Max Kašparůbol venovaný dospelým. Zamerianie bolo na oblasť viery, ale aj psychiky.

Podcast ODznova pripravuje Martina Valachová na YouTube.

Tentokrát sa profesora pýtala aj:

  • Vy ste najmä psychiater a kňaz. Veria dnes ešte ľudia v Boha? Resp. vedia v čo veria?
  • Niekde ste spomenuli, že podľa vás je najväčšia hrozba, že človek bude čoraz viac izolovaný sám od seba. Ako to máme chápať? A ako tej vlastnej izolácii zabrániť?
  • Nedávno som sa rozprávala s profesorkou Annou Hogenovou a jedna zo zásadných vecí, ktoré pomenovala je tzv. moderná krutosť. Dnes vám nezotnú hlavu, neskončíte na hranici… ale zosmiešnia vás, zbanalizujú, dajú vám nálepku… Vnímate to podobne?
  • Čo ako psychiater by ste ľuďom poradili, aby to ustáli? Prášky?
  • O sebe často hlásate, že ste neprispôsobivý občan. Ešte stále to tak máte? A prečo?
  • Ja vidím, že ľudia sa snažia hlavne na verejnosti všeobecne prezentovať ako veľmi prispôsobiví, aby zapadli. Nie je to ale falošné a nie je to potom aj dôvod, že to psychicky nezvládajú? Tú vlastnú faloš?
  • Sme v dobe, keď na nás útočí niekoľko kríz naraz a navyše, je veľa tém, ktoré sa treba akoby NAUČIŤ a recitovať presné slová. Nedaj Boh sa pomýliť a povedať chúlostivú tému nekorektne. Ako sa z tohto celého teda nezblázniť? Pýtam sa vás ako psychiatra…
  • Mnohým ľuďom sa preriedili ich celoživotné partnerstvá a priateľstvá. Sieť priateľov je však veľmi dôležitá pre spokojný a naplnený život… Ako sa vyrovnať s tým, že mnohým odišli zo života celoživotní kamaráti len kvôli rozdielnym názorom na očkovanie či opatrenia?

Verím, že rozhovor zaujme a aj pomôže.

Sledovať ho môžete priamo tu alebo na YouTube

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články