Aktuálne Vaše príbehy 

Mamky by nemali zomierať! Ich smrť zmení život, nech má človek koľkokoľvek rokov!

Pani Andrea (55 r.) nám opísala svoje pocity po strate matky. Jej matka zomrela náhle, ani lekári nevedeli presnú príčinu. Človek nikdy nemôže byť pripravený na smrť svojich rodičov. V každom veku je to veľká rana. „Neviem si zvyknúť na myšlienku, že odteraz budem musieť  riešiť všetky problémy sama! Moja matka bola jediná osoba, ktorej som mohla kedykoľvek zavolať  a posťažovať sa jej na čokoľvek. Len jej som mohla svoju dušu otvoriť na 100%.  Nie preto, že som introvert a nemám veľa priateľov, ale preto, že moja matka ma vedela pochopiť na 100%. Vážila som si jej múdrosť, ktorá mi veľmi pomáhala pri riešení mojich problémov.“

Áno, je to tak. Rady priateľov nefungujú, ale rady matky vždy!

„Moja matka ma naučila, že empatia a veľkorysosť sa v dlhodobom horizonte vždy oplácajú. Bola jedným z najkrajších ľudí, akých som kedy v živote poznala. Hovorila, že všetky ľudské problémy, to sú len kecy. A za týmto si vždy budem stáť!

Vieme, že bolesť za stratou matky prechádza niekoľkými fázami. Tu je niekoľko mojich skúseností, ktoré možno niekomu pomôžu:

Telefón nikdy nemám ďalej ako meter od seba. Keď moja matka umierala, nemala som ho pri sebe a prišla som o poslednú možnosť hovoriť s ňou.

Prvých šesť mesiacov po smrti mojej mamy bolo najhorších. Veľmi som trpela nielen fyzicky, ale najmä duševne.

Smrť matky prerušila aj zvyšky vzťahov s mojimi blízkymi príbuznými. Bez nej som prestala udržiavať kontakt s mojimi bratrancami a sesternicami.

Veľmi som nahnevaná, že môj syn sa veľmi málo stretával so svojou starou mamou. Mám pocit, že som ho doslova okradla o tento kontakt.

Teraz by som najradšej vymenila čas strávený s mojimi kolegami za čas strávený so svojou mamou. Ak by som to mala vyjadriť nejakým koeficientom, tak by to bolo 1 ku 1000.

Matke treba prejaviť vďačnosť a uznanie, to človek pochopí len vtedy, keď stretne ľudí, ktorí vyrastali bez matky.

Hovorí sa, že čas vylieči všetko. Nie je to úplne pravda. Až do konca života vám bude matka chýbať!

Smrť mojej matky zmenila moje názory na svet. Zdá sa mi, že všetko robila lepšie ako ja! Toto dedičstvo zostane navždy so mnou!“

Vaša Andrea

Redakcia LIS

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články