Najčítanejšie Zaujímavosti 

Kto raz navštívil Indiu, určite si ju zamiloval

Táto krajina výrazne ovplyvnila život manželov Boženy a Ladislava Volkovcov. Prežili v nej 5 rokov života. Pán  Volko bol veľvyslancom SR v Indii. Je to už veľa rokov dozadu, ale India zostala v ich srdciach.

Obaja neustále niečo organizujú, približujú našim ľuďom všetko zaujímavé, čo táto krajina ponúka. Sú už na dôchodku, ale kalendáre majú stále plné a veľa času sa ujde aj ich jedinému a milovanému vnukovi. Čím žijú v týchto dňoch?

Preľudnená India je plná farieb, nádherných pláží, majestátnych hôr a krásnych chrámov. Je domovom jogy a ayurvedy, viacerých starovekých civilizácii a je známa svojimi bohatými náboženskými a kultúrnymi tradíciami. A výnimočnou kuchyňou.

Kúsok z Indie predstavíme aj na Hviezdoslavovom námestí v rámci 1. Indického festivalu.  Program na námestí bude skutočne bohatý. K slovu sa dostane indický folklór, klasické indické tance a hudba, tradičný hudobný nástroj sitar, poézia aj bollywoodske tance.

Program na pódiu bude doplnený programom v stane. Jednoduché jogové cvičenia pre seniorov ale predstavia sa i renomovaní indickí jogíni Jaiwanti a Senthil.

Pripravené sú aj tanečné workshopy, maľovanie rúk henou, alebo výroba magickej mandaly zo živých kvetov. Program i pre deti.

Zaujímavosťou bude aj prehliadka indického oblečenia sárí show. Prehliadky sa môže zúčastniť každý, kto má doma sárí, alebo iné pekné indické oblečenie. Na veku a postave nezáleží. Ak sa do sárí neviete obliecť, nevadí. Indické dámy vám pomôžu.  Prihlásiť (s fotografiou) sa môžete na info@indiaklub.sk, okamžite! Kvôli bližším informáciám volajte: 0915 7920617

V programe vystúpia tanečníci z Indie aj z Viedne Kumudini, Senthil Kumar, Elena Repka, ale aj slovenskí umelci ako V. Nikulin so svojou skupinou, Lýdia Madhuri a jej tanečnice, Štefan Bučko aj indologička Helena Hadvigová a naši čestní členovia: umelci a cestovatelia Ivan a Dávid Popovič. Kto ste ich premeškali pred rokom na programe India klubu, máte šance si ich vypočuť na námestí.

Nebude chýbať ani bohatá ponuka indických jedál a nápojov.

Festival organizuje India klub v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto Bratislava a s podporou indického veľvyslanectva.

Text a foto Božena Volková

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články