Aktuálne Dobré rady 

Kto má najväčšiu šancu dožiť sa stovky?

Keď dosiahneme dôchodkový vek, mnohí sa zamýšľame, aká bude naša staroba. Určite každý z nás by chcel žiť čo najdlhšie v dobrom zdraví a s jasnou mysľou. Ale len máloktorí z nás sa dožijú 100 rokov. Kto má najväčšiu šancu? Tu je niekoľko rád, ktoré nám pomôžu dožiť sa čo najdlhšieho veku.

Dlhovekí ľudia veľmi málo jedia a sú štíhli. Ich strava je jednoduchá. Predovšetkým čo najmenej tuku, ktorý sa hromadí na srdci a v pečeni. Menej tuku teda znamená menej chorôb.

Mladosť vám dodá aj svižná chôdza. Dlhovekí ľudia sa vždy ponáhľajú. Majú dostatok energie a veľa času trávia na čerstvom vzduchu, čo pozitívne ovplyvňuje najmä srdce.

Ničnerobenie skracuje život. Dlhovekí ľudia majú vždy veľa práce, sú zaneprázdnení, nevzdychajú a nesťažujú sa.

Ľudia, ktorý sa dožijú vysokého veku majú veľa priateľov, neustále komunikujú a to im pomáha znižovať stres. Cítia sa potrební, ich život je zmysluplný.

Človek, ktorý sa vie tešiť aj z maličkostí, žije dlhšie. Títo ľudia vedia vyťažiť pozitívne aj zo smútku. Pomáha im to udržať si poriadok  v nervovom systéme. K dlhovekosti patrí aj dostatok financií, teda finančná stabilita. Tí, ktorí majú dostatok peňazí si môžu dopriať kvalitnejšiu stravu, majú zdroje na relax, rozmaznávajú svojich blízkych. To všetko pozitívne ovplyvňuje dĺžku života.

Ľudia, ktorí sa dožijú vysokého veku si nájdu čas aj na spánok počas dňa. Stačí si zriemnuť 20 – 25 minút na to, aby vám spánok prospel.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články