Vzťahy 

Krásna staroba je dopriata len vyvoleným. Buďte medzi nimi!

Čas plynie, všetko sa mení a po päťdesiatke je čas rozlúčiť sa s predsudkami, ktoré v človeku zostávajú. Mnohí považujú túto vekovú hranicu za niečo zlé, myslia si, že sú už starí. 50 – ročné dámy sú však len zrelé ženy. Je všeobecne známe, že určité pravidlá tohto veku stanovila kráľovná Alžbeta II. Dožiť sa 50 – tky v žiadnom prípade neznamená dožiť sa staroby. Žena je ešte stále krásna a  aby bola aj šťastná, kráľovná odporúča prijať niektoré pravidlá.

 

Odmietnite všetky diéty

Nefungujú! Počas diéty máte zlú náladu a po jej skončení dosiahnete opačný účinok. Opäť priberiete, lebo si chcete vynahradiť všetko, čo ste si počas diéty odopierali. Vyberajte si zdravé jedlá, ktoré ponúka naša príroda. Prehnané obmedzovanie  ešte nikoho neurobilo mladším. Hlavné pravidlo je: menej kalórii – viac bielkovín!

Zmierte sa so svojimi šedinami

Samozrejme, že farbenie vlasov je v pohode, ale nemeňte farbu vlasov úplne, len zakryte šediny. Dobrá je aj zmena účesu.

Všetko dôležité urobte hneď teraz

Nič neodkladajte na neskôr. Zamyslite sa nad svojimi prioritami a splňte si svoje sny. Je to dôležité, lebo často sú kvôli každodenným starostiam vnímané ako nie naliehavé.

Príjmite svoje chyby

Vyrovnajte sa s nimi, veď už nie ste dievča. Pokojne sa o nich porozprávajte s rodinou, či s priateľmi. Je lepšie ich vnímať s iróniou, hneď sa vám uľaví.

Myslíte hlavne na seba

Vaši blízki ( deti, vnúčatá, manžel) sú pre vás veľmi dôležití. Robíte všetko preto, aby boli šťastní. Ale dobré vzťahy nemôžu byť jednostranné. Svojim blízkym venujte 50% svojho času, druhú polovicu sebe. Skvelá rovnováha.

Zabudnite na minulosť

Doslova a do písmena. Dokonca až tak, že zmeňte vaše zvyčajné trasy napríklad do obchodu. Váš mozog si vytvoril silné neurónové spojenia, ktoré sa stali základom hlbokých návykov. Začnite sa na svet pozerať inými očami, naučte sa nové veci.

Netrápte sa tým, aký majú na vás iní názor

Veď ani vám sa všetci nepáčia. Radšej počúvajte vaše svedomie, ako názor iných. Je to správnejšie. Keď prestanete rozmýšľať o tom, čo si o vás druhí myslia, váš život bude príjemnejší.

Neospravedlňujte niečo nedostatkom peňazí

Verte v lásku

Láska musí byť váš trvalý stav. Láska nezávisí od veku. Premýšľajte o tom.

Urobte aj nemožné

Buďte realistka – žiadajte nemožné! Ak vám doteraz chýbalo vnútorné odhodlanie, po päťdesiatke už prestaňte byť v zajatí strachu a všetkým ukážte kvality zrelých žien.

Mladosť je vždy krásna, ale krásna staroba je dopriata len vyvoleným! Buď medzi vyvolenými!

Foto Pixabay

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články