Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Jarmila Krestová je podnikavá seniorka

Viete, čo je UpCycling? Nie je to recyklácia, aj keď sa tento výraz u nás používa. UpCycling  nepracuje s odpadom. Využíva materiály, ktoré ešte predtým, kým sa odpadom stanú, prinášajú ďalším ľuďom pridanú hodnotu.

Keď som po 18 rokoch zavrela svoj obchod La romantica v Prahe, rozmýšľala som, čo budem vyrábať. Z veľkej krajčírkej dielne zostalo veľa rôzneho materiálu. Všetko, čo sme vyrábali a predávali, od dámskych šiat, korzetov, javiskových kostýmov a nočného prádla, z každého niečo zostalo. Potom som doma šila ešte nočnú bielizeň a predávala som to cez môj e-shop. To robím aj dnes. Ale stále mám rôzne zvyšky a tak mi napadlo ušiť niečo z patchworku. Ale nechcela som spájať rôzne zvyšky, hoci to aj tak už bolo zaujímavé. Keď som doma upratovala, bolo mi ľúto vyhodiť džinsové nohavice, ktoré mala odložené celá rodina. A tak to začalo.

 

Som už na dôchodku a týmto som objavila prácu, ktorú milujem, môžem ju robiť domácom prostredí a teší ma. Využívam zvyšky látok, ktoré mi doma zostali a už boli odložené na povale. Tak prechádzajú mojimi rukami a originálne spracované robia radosť ďalším ľuďom.

Text a foto Jarmila Krestová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články