Dobré rady Tipy triky 

Ako zvládnuť bleskové upratovanie pred návštevou?

Neplánovaná návšteva dokáže zaskočiť. Obzvlášť v prípade, keď to vo vašom hniezdočku vyzerá ako po výbuchu. Recept na rýchle upratanie v pár krokoch sa môže hodiť i v iných situáciách. Poradíme vám, ako v rýchlosti zmeniť váš byt do obývateľného stavu.

Príjemný štart

Aby vám šlo upratovanie pekne od ruky, pusťte si svoju obľúbenú hudbu. Ideálne nejakú energickú, ktorá vás nakopne. Zapáľte vonnú sviečku, tá celý priestor prevonia a dodá mu na útulnosti. Než budete mať hotovo, váš príbytok bude krásne rozvoniavať.

Začnite v chodbe, to je prvý priestor, kde sa návšteva bude rozhliadať. Zarovnajte a upracte topánky, to je základ. Časť uložte do botníka a zvyšok, ktorý sa tam už nevojde, naskladajte pekne vedľa seba na rohožku.

Kúpeľňa

Počítajte s tým, že hostia dozaista navštívia toaletu a pravdepodobne i kúpeľňu. Nie je teda možné tieto dve miestnosti vynechať. Do záchodovej misy nalejte trošku WC čističa. Miestnosť rozvonia, misa bude čistá, plná bubliniek a celkový dojem bude pôsobiť sviežejšie. Skontrolujte, či je na toalete dostatok toaletného papiera a prázdne rolky vyhoďte.

V kúpeľni pozbierajte špinavé oblečenie a čo sa nevojde do koša, schovajte do práčky. Nezabudnite tiež vymeniť uteráky. Skontrolujte umývadlo, či na ňom nie je zaschnutá zubná pasta, prilepené vlasy či iné nečistoty.

Pre ešte lepší dojem by nemalo byť opomenuté ani zrkadlá, a to ako v kúpeľni, tak i na chodbe. Ak sú zrkadlá špinavé, v rýchlosti ich vyleštite napríklad pomocou mikrohandričky Actifibre od Viledy, s ktorou vám to nezaberie iba chvíľu. Stačí párkrát pretrieť mierne navlhčenou handričkou a máte hotovo.

Kuchyňa

Čo sa týka kuchyne a obývačky, dopredu si premyslite, kam návštevu usadíte. Podľa toho venujte danej miestnosti drahocenný čas. Základ a odrazový mostík pre všetko, je upratanie pracovnej plochy kuchynskej linky. Čím viac voľného priestoru na kuchynskej linke je, tým väčší dojem poriadku budí. Špinavý riad nastrkajte do umývačky. Ak ju nemáte, tak ho rýchlo omyte. Nakoniec handričkou utrite pracovnú plochu. Z jedálneho stola odstráňte omrvinky a ak je to potrebné, vymeňte obrus. Čo môžete strčiť kamkoľvek do skrinky, ktorú možno zavrieť, urobte to.

Obývačka

Tu platí podobné pravidlo ako v kuchyni. Z odkladacieho stolíka dajte preč všetko, čo tam nepatrí a nemá byť, do uzavierateľnej skrinky. Zo stolíka smeťte nečistoty a utrite ho. Pokiaľ sú omrvinky i na sedacej súprave, povysávajte ju alebo smeti zhrňte na zem, pretože vysávaniu sa i tak určite nevyhnete. Naskladajte úhľadne vankúše na gauči, zložte deku a miestnosť bude hneď vyzerať čistejším dojmom.

Následne sa vrhnite na vysávanie. To je dôležité, pretože nikto nemá rád, keď pod nohami pocíti omrvinky. Vysajte hlavne pod konferenčným stolíkom a okolo gauča. Potom sa vráťte do kuchyne, kde môžete povysávať pod stolom a okolo linky. Vždy uprednostnite miestnosť, v ktorej budete hosti hostiť.

Ak vám ostane ešte trochu času, je dobré podlahu vytrieť. V prípade, že už sa na predsieni podpísalo počasie a na podlahe sú zaschnuté zvyšky blata, zotrite ich tiež. Skvelým pomocníkom pre tieto prípady je mop Ultramat od Viledy, s ktorým všetko bez námahy a hlavne rýchlo zvládnete.

Nestresujte sa

A ak ste neupratali tak, ako ste si predstavovali, nestresujte sa. Rodina a priatelia prišli za vami a nie hodnotiť, ako máte upratané. Takže buďte v pokoji, nenechajte sa rozhodiť a užite si spoločnosť priateľov a rodiny. Navyše, spoločenská etiketa nepripúšťa nepozvané návštevy. Takže vaši hostia môžu byť radi, že ste ich bez prichýlili.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články