Krása Najčítanejšie 

Ako vyzerať stále dobre? Radí MUDr. Alexandra Novotná – Rozborilová, PhD.

Už niekoľko rokov vedie vlastnú súkromnú kliniku Esthetic v Bratislave . Keďže si dokázala vybudovať mimoriadnu dôveru, neustále na sebe pracuje, aby mohla svojim klientkam a klientom ponúkať vždy tie najlepšie riešenia ich problémov.

Vo svojej profesionálnej kariére si MUDr. Alexandra Novotná – Rozborilová, PhD. prešla už všeličím: pôsobila ako hovorkyňa ministra zdravotníctva, štátna tajomníčka MZ SR, predsedníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, získala ocenenie Žena roka a jej klinika Esthetic prestížny certifikát kvality Slovak Gold. Vydala  knihy. Bola aj prvou odborníčkou, ktorá k nám prišla  v tom čase s prevratnou novinkou – aplikáciou botulotoxínu. Je to jej srdcovka.

Keďže sama je zástankyňou prirodzeného vzhľadu, preferuje neinvazívne veci, ktorými dokáže harmonizovať črty tváre v istom veku. Nechce, aby ženy vyzerali neprimerane mladšie, ale aby vyzerali lepšie. Tvrdí, že dobre vykonaná estetická operácia nemení výraz človeka, ale vracia to, čo sa vekom stráca.

Čo je podľa vás pre ženy v rokoch v starostlivosti o pleť najdôležitejšie?

Na prvom mieste je to denná starostlivosť, použitie správneho krému, správna životospráva, dostatok spánku, minimum alkoholu, ideálne bez cigariet a opatrne s opaľovaním. Ak dáma pociťuje nejaký problém, ktorý chce riešiť, je potrebná osobná konzultácia, lebo každý má achillovú pätu starnutia niekde inde a nie každý starne krásne a ušľachtilo. Preto niekomu vadí podbradok, inému ovisnutá koža na krku, v oblasti kútikov, niekomu sa koža stenčuje a tvorí sa množstvo jemných vrások. Iný má naopak problém s kožou, ktorá pôsobí hrubým dojmom a tvoria sa opuchy hlavne okolo očí a na lícach. Niekoho trápia ovisnuté očné viečka, niekto má smutný výraz kvôli padnutému obočiu.

Keď sme niečo v mladosti zanedbali, dá sa to ešte teraz dohnať?

Možnosti súčasnej estetickej medicíny sú obrovské a takmer všetko sa už dá riešiť. Nie je dôvod, aby sa niekto trápil. Vždy sa nájde riešenie.

Aké sú najnovšie svetové trendy? Čo je určené práve starším ženám, ako to pôsobí a ako to pomôže?

Na klinike dbáme na bezpečnosť a kvalitu prístrojov a materiálov. Techniky ošetrenia sú rôzne a závisia od problému pleti, nie od veku. Ale predsa len v zrelom veku úžasne pôsobia neinvazívne techniky ako laserový peeling frakčným laserom. Mixto, skinbooster kyselinou hyaluronovou, mezoterapia vitamínmi, neablačné laserové techniky, po ktorých môžete na druhý deň ísť medzi ľudí, napríklad Resurf FX, alebo Venus, čo sú momentálne najúčinnejšie laserové ošetrenia. Dámy vo veku tiež obľubujú ošetrenie pigmentácií na rukách laserom a vyplnenie chrbtov rúk kyselinou hyaluronovou. Vydrží to 2- 3 roky a ruky vyzerajú naozaj mlado.

Čo máme pre svoju krásu urobiť hlavne teraz pred zimným obdobím?

Dámy v zrelom veku by mali používať mastnejšie krémy a využiť sezónu bez slniečka na všetky zákroky, ktoré by chceli podstúpiť. Vhodné sú operácie viečok, odstránenie pigmentácie, rozšírených cievok, ale aj tmavých stareckých bradavíc na hrudníku a na chrbtici. Máme krásne výsledky v omladzovaní krku a dekoltu.

Veľmi populárne sa stali aj vaše krémy…

Ja osobne svoje krémy milujem a používam ich  už takmer 15 rokov. Neviem si bez nich predstaviť ani jeden deň. Používam hlavne mastný krém, lebo mám veľmi suchú kožu, alebo polomastný, na ktorý si občas nanesiem make up. Odličujem sa kyslou pleťovou vodou. Občas sa stretávam s otázkou, či sú krémy dobré, keď stoja od 8 – 12 Euro. Je to vtipné, pretože naozaj neviem, čo by okrem značky  malo navýšiť cenu kvalitného krému. Moju kozmetiku používa okrem mojich klientov celá  rodina a všetci  priatelia. Manžel ma nahovoril, aby som vytvorila e-shop a ponúkla kozmetiku aj mimo kliniky na adrese www.doktorkasandra.sk tak, aby sa dostala  k najširšiemu okruhu ľudí.

Vy ste určite SUPERBABKA nielen tým, čo ste v živote dokázali, ale už aj v pravom slova zmysle. Do vašej rodiny pribudlo vnúčatko…

Manžel sa veľmi teší. Je to krásna udalosť. Vnučka je zdravá a krásna. Má aj milujúcu babku a samozrejme, ak treba, manželovi pomôžem.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články