7 trikov vizážistu, ako vyzerať mladšie

Pozrite sa na túto ženu, ako sa postupne mení na atraktívnu dámu. Veď vrásky ešte neznamenajú, že žena nie je atraktívna. Jedno je isté. Žena môže vyzerať dobre v každom veku. Ponúkame vám niekoľko trikov vizážistov, ktoré vám pomôžu zdôrazniť vašu prirodzenú krásu. Ak sa nalíčite podľa ich odporúčaní, dátumu narodenia vo vašom občianskom preukaze nikto neuverí.

 

V zrelom veku je vhodné použiť jemný, svetlý make-up. Vypĺňa vrásky a jeho jemné trblietavé čiastočky opticky vyhladzujú pokožku.

Dôležitá je aj hustota. Najlepšie je použiť krém strednej hustoty, aby na pleti nevytvoril hrubú masku. Cieľom je zakryť  drobné nedostatky, ale súčasne dosiahnuť zamatový tón.

Obočie je veľmi dôležité. Musí mať správny tvar i farbu. Vyhýbajte sa čiernym a šedým čiaram. Vhodné sú teplé odtiene, vďaka ktorým tvár vyzerá mladšie.

Zabudnite na hrubé čierne linky nad riasami. Jemná čierna linka dodá očiam hĺbku a aj mihalnice sa budú zdať hustejšie. Používajte kvalitnú maskaru.

Očné tiene. Do vnútorného kútika oka použite svetlý tieň. Ten potom bude prechádzať  do farby svetlej broskyne,fialovej, ružovej. Všetko jemné saténové odtiene. Dôraz kladieme na vonkajší roh, ktorý prechádza do tmavších odtieňov. Pekná je čokoládová, farba rumu, alebo stredne tmavá fialová. Pozor na dolné viečko. určite nepoužite tmavé odtiene, tie robia človeka starším.

Veľmi dôležité je vytvarovať lícne kosti. Ako sme my hovorili „zdravíčko“ na líčka dodá tvári optimizmus. Ak máte širší nos, môžete ho použiť aj na vizuálne zjemnenie nosa.

Pery. Tu je dôležité nakresliť si konturovacou ceruzkou pekný prirodzený tvar. Opäť platí, že kútiky by mali byť zvýraznené tmavšou farbou. Ale  každá žena by si mala vybrať  farbu rúžu  podľa toho, v akej sa cíti najlepšie. Ak radi používate lesk na pery, opäť platí, tmavší odtieň do kútikov a bledší do stredu.

Všimnite si, že zmyslom dobrého make-upu nie je zmeniť vzhľad, ale podčiarknuť krásu, dôstojnosť a pomôcť žene cítiť sa istejšie.

Photographer Roman Zakharchenko, makeup artist Angelina Korsakova, model Lubov Shatokhina for BrightSide.me

Pinterest.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články