Reklama

Aktuálne

NIET NAD HORÚCU POLIEVKU!

Môj otec hovorieval: „Dobrá polievka, tá ťa postaví na nohy!“ Vedci zistili, že kostný vývar ′′ inhibuje migráciu neutrofilov. “ Jednoduchšie povedané, že ovplyvňuje pohyb bielych krviniek, znižuje vedľajšie účinky zápalu v organizme infikovanom chrípkou, alebo podobným vírusovým ochorením. Takže  s polievkou sa budete cítiť lepšie ako bez polievky.
Po druhé: lekári, ktorí sa zaoberajú „polievkovou vedou“ s prekvapením zistili, že vývar z kostí, obsiahnutý v polievke, pomáha “ nakopnúť“ imunitný systém. Niečo dôležité, čo bežne nerobíme, však predsa len pochopili: Dôležité je polievku variť pomaly. Len veľmi pomalý var – môže trvať niekoľko hodín – spôsobí, že účinné látky sa uvoľnia z kostí a šliach, ktoré používame do polievky. Medzi nimi nájdeme aj kolagén, ale aj esenciálne aminokyseliny ako prolín, glycín a glutamín. Práve tie pozitívne ovplyvňujú naše zdravie, psychiku.
Okrem toho kostná dreň a minerály v kostiach obsiahnuté pomáhajú regenerácii krvných buniek vrátane už spomínaných bielych krviniek, ktoré sú zodpovedné za obranyschopnosť organizmu. Navyše, keď si do polievky pridáte zeleninu, uvoľňujú sa ďalšie dôležité výživné látky, ktoré pridávajú svoj účinok k celkového antivírusovému a antibiotickému pôsobenia vývaru.
Okrem toho látky obsiahnuté vo vývare majú ďalšie pozoruhodné účinky:
Kolagén a želatína podporujú rast vlasov, regeneráciu a zdravý vzhľad pokožky a pomáhajú udržiavať pevné nechty.
Glutamín je dôležitá aminokyselina pre imunitu (a pri záťaži sa spaľuje niekoľkonásobne rýchlejšie ako aminokyseliny). Navyše je to  „liek“ na syndróm dráždivého hrubého čreva.
Toto je populárne pomenovanie „záhadnej choroby“ modernej doby, ktorá sťažuje život mnohým ľuďom. Ide o nešpecifické bolesti brucha, nadúvanie a poruchy stolice, o ktorých západná medicína netuší, z čoho sú. Vie však, že glutamín obsiahnutý v dokonalom vývare z kostí patrí medzi látky schopné poskytnúť úľavu osobám trpiacim podobnými prejavmi.
Zdroj Facebook
Foto: Katarína Lamiová Matušeková

Vaše komentáre

Redakcia

Leave a Comment
Zdielať
Uverejnené
Redakcia

Nedávne články

Jahodové zemiakové knedličky s mascarpone

Karol Hrčka, vynikajúci kuchár nám stále ponúka jedlá, spracované do dokonalosti. Také sú aj tieto…

6 hodín pred

Čo robím na dôchodku?

Na Dôchodku: Kapitola Plná Života  Dôchodok je obdobím, kedy sa zatvárajú jedny dvere a otvárajú…

6 hodín pred

Boli sme mladé a krásne hoc aj v teplákoch. Ako sa cítime dnes v tomto oblečení?

Našla som vo svojom archíve túto fotografiu. Je z roku 1972 z vysokoškolského volejbalového turnaja.…

8 hodín pred

Ďalší zázrak na Gynekologicko-pôrodníckej klinike: Mamička s cystickou fibrózou porodila v Nemocnici AGEL Košice-Šaca už druhé bábätko

Cystická fibróza patrí k dedičným ochoreniam a prejavuje sa prevažne pľúcnym postihnutím. Svoje o tom vie aj mladá…

1 deň pred

Taký obyčajný deň u manželov Medveckých

Každý je... z nejakého chovu. Naše sliepočky - z voľného a s výbehom a bežia…

1 deň pred

„Cítite tu vôňu? Nádhera! Nie je to náhodou lipový kvet?“ – pýta sa pani pracujúca v záhradke svojho suseda. „Omyl. „Takto vonia agát.“

„Cítite tu vôňu? Nádhera! Nie je to náhodou lipový kvet?“ - pýta sa pani pracujúca…

1 deň pred