Pre deti je najlepší čas ten, ktorý strávia s rodičmi

Zabudnite na televízor

Dnes je dôležité zmeniť prístup rodín k spoločne strávenému času. To, čo pôsobí ako „nerobiť nič špeciálne, býva často veľmi dôležité. Či už ide o spoločné varenie, stolovanie, alebo len sedenie na pohovke s vyloženými nohami a zhováranie sa o rôznych veciach. Chceme ľudí inšpirovať a podporiť k tomu, aby spoločne trávili viac času, aby sa delili o všetky dôležité každodenné chvíle – čarovné okamihy, kedy z ničoho nič prichádza hrejivý pocit spolupatričnosti a blízkosti.
73 % detí vo veku od 7 do 12 rokov v prieskumoch uviedlo, že by sa radšej hrali so svojimi rodičmi, než pozerali televíziu. Viac ako tretina by chcela, aby sa s nimi rodičia hrali viac. Deti sa veľmi rady zapájajú do zaujímavých činností dospelých – 53 % z nich súhlasilo, že by sa chceli so svojimi rodičmi v kuchyni venovať pečeniu. 58 % detí v prieskume uviedlo, že sa rady hrávajú vonku – preto by mal byť pre ne domov ešte dôležitejším miestom, kde sa môžu hrať a popúšťať uzdu fantázii. Definícia rodiny sa mení – okrem tradičnej rodiny je čoraz viac rodín len s jedným rodičom, viacgeneračných rodín, rodín s nevlastným rodičom či partnerských zväzkov alebo párov rovnakého pohlavia žijúcich s deťmi. IKEA všetkým týmto rodinám ponúka praktické, flexibilné a viacúčelové možnosti zariadenia ich domácností.

A čo hovoria na tú istú tému rodičia?

73 % rodičov chce doma podporiť viac tvorivých činností. 81 % rodičov verí, že deti sa naučia viac, keď môžu veci posudzovať z hravej perspektívy. 90 % rodičov si myslí, že hra je podstatná a dôležitá súčasť rozvoja detí, no 29 % rodičov zároveň uviedlo že „pri hre s deťmi sú zväčša príliš vystresovaní na to, aby si ju vychutnali. 56 % rodičov súhlasilo s tvrdením: „Podľa mňa trávim so svojimi deťmi čas dostatočne kvalitne, no na druhej strane 72 % rodičov súhlasilo, že by mali radi viac času na leňošenie s deťmi.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články