Ajhľa, čo objavili vedci: NIET NAD HORÚCU POLIEVKU.
V prvom rade vedci zistili, že kostný vývar ′′ inhibuje migráciu neutrofilov. “ Jednoduchšie povedané, že ovplyvňuje pohyb bielych krviniek, znižuje vedľajšie účinky zápalu v organizme infikovanom chrípkou, alebo podobným vírusovým ochorením. Takže s polievkou sa budete cítiť lepšie ako bez polievky.
Po druhé: lekári, ktorí sa zaoberajú „polievkovou vedou“ s prekvapením zistili, že vývar z kostí, obsiahnutý v polievke, pomáha “ nakopnúť“ imunitný systém. Niečo dôležité, čo bežne nerobíme, však predsa len pochopili: Dôležité je polievku variť pomaly. Len veľmi pomalý var – môže trvať niekoľko hodín – spôsobí, že účinné látky sa uvoľnia z kostí a šliach, ktoré používame do polievky. Medzi nimi nájdeme aj kolagén, ale aj esenciálne aminokyseliny ako prolín, glycín a glutamín. Práve tie pozitívne ovplyvňujú naše zdravie, psychiku.
Okrem toho kostná dreň a minerály v kostiach obsiahnuté pomáhajú regenerácii krvných buniek vrátane už spomínaných bielych krviniek, ktoré sú zodpovedné za obranyschopnosť organizmu. Navyše, keď si do polievky pridáte zeleninu, uvoľňujú sa ďalšie dôležité výživné látky, ktoré pridávajú svoj účinok k celkového antivírusovému a antibiotickému pôsobenia vývaru.
Okrem toho látky obsiahnuté vo vývare majú ďalšie pozoruhodné účinky:
Kolagén a želatína podporujú rast vlasov, regeneráciu a zdravý vzhľad pokožky a pomáhajú udržiavať pevné nechty.
Glutamín je dôležitá aminokyselina pre imunitu (a pri záťaži sa spaľuje niekoľkonásobne rýchlejšie ako aminokyseliny). Navyše je to „liek“ na syndróm dráždivého hrubého čreva.
Toto je populárne pomenovanie „záhadnej choroby“ modernej doby, ktorá sťažuje život mnohým ľuďom. Ide o nešpecifické bolesti brucha, nadúvanie a poruchy stolice, o ktorých západná medicína netuší, z čoho sú. Vie však, že glutamín obsiahnutý v dokonalom vývare z kostí patrí medzi látky schopné poskytnúť úľavu osobám trpiacim podobnými prejavmi.
Zdroj Facebook
Foto: Katarína Lamiová Matušeková
Leave a Comment