Móda Najčítanejšie 

Dnes hovoríme o čiernej farbe

Azda každá z nás ju má v šatníku. Niekto ju miluje, iný sa jej bojí, niekto verí, že mu najlepšie pristane a inému pomáha zakryť nejaké to kilo navyše. Aká je vlastne pravda o tejto farbe?

Bez ohľadu na sezónu a trendy je čierna farba najštýlovejšia. V podstate je to neutrálna farba a väčšinou nosíme čierne nohavice, čiernu bundu, večerné šaty, kabát. Ale pozor, ak čiernu farbu v našom veku, tak vyberajte len kvalitu.

Čierna zoštíhľuje. Áno, ale podľa odborníkov len do čísla 48. Potom už pôsobí ako nafúknutá duchna. Ale samozrejme, všetko závisí od postavy.

Čierna je kombinovateľná s akoukoľvek farbou. Súčasne si však treba uvedomiť, že s inými farbami vytvára najväčší kontrast, preto treba byť pri výbere opatrný.

 

Čím sme staršie, tým častejšie nosíme čiernu aj na vrchnom oblečení. Tu si treba uvedomiť, že táto farba odráža na našej tvári absolútne všetko, preto ak nosíme čierne, nesmieme zabúdať na mejkap.

Ak sa vám zdajú čierne veci nudné, skúste experimentovať so strihmi. Veľmi dobre vyzerajú architektonické prvky.

Veľký dôraz je potrebné klásť na rôzne trblietavé ozdoby na čiernom oblečení, pravda okrem večerných šiat. Ide o to, aby odev nevyzeral príliš lacno.

Foto Pinterest.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články